Nga Vendi

Virusi Corona, Në Gostivar të rinjtë i respektojnë rekomandimet e autoriteteve shëndetësore, më shumë se të moshuarit

Virusi Corona, Në Gostivar të rinjtë i respektojnë rekomandimet e autoriteteve shëndetësore, më shumë se të moshuarit

Virusi i ri korona nuk i ka shqetësuar aspak gjeneratat më të moshuara në Gostivar. Shumica prej tyre, Covid 19, e cilësojnë si një virus të zakonshëm ose grip nga i cili nuk ka arsye për shqetësim.

Ata as që mendojnë për masa mbrojtëse dhe për rekomandimet e autoriteteve shëndetësore.

Dikush e cilëson pastaj edhe si çështje politike. Ndryshe nga të parët, grup-moshat më të reja kujdesen më tepër, respektojnë rekomandimet, përdorin maska mbrojtëse, dezinfektues dhe lajnë më shpesh duart.

Sipas informacioneve të fundit nga autoritetet shëndetësore, në komunën e Gostivarit nuk ka raste të regjistruara të personave të prekur nga koronavirusi.

Në izolim shtëpiak janë të paktën 11 persona, të cilët në fund të shkurtit, me çiftin bashkëshortor nga Dibra, kanë udhëtuar nga Italia.

Të izoluar do të qëndrojnë deri ditën e enjte. Tek ata nuk janë paraqitur simptome, ndërsa gjatë testimeve kanë dalë negativ.

Comments
Nga Vendi

Më shumë Nga Vendi

1`0

“Rusino”, eko-aktivistët e lëshuan trarin, nuk lejojnë as kamionët nga Gostivari të transportojnë mbeturina

Televizioni Globi2 Gusht, 2020
foto10

Nisi therja e kurbanëve të Muftinisë së Gostivarit

Televizioni Globi1 Gusht, 2020
rusino0

Gostivar, vend i veçantë në “Rusino” për hedhjen e mbetjeve të kurbaneve

Televizioni Globi31 Korrik, 2020
71542458_1272555079593484_1929672469006778368_n

Mesazh-urimi i kryetarit Arben Taravari për festën e Kurban Bajramit

Televizioni Globi30 Korrik, 2020
SINAN0

Kurban Bajrami, Çajla i gëzon sërish çajlasit

Televizioni Globi30 Korrik, 2020
RH0

Kurban Bajrami, O.H “Dora e rinisë” realizon aksionin e rradhës

Televizioni Globi30 Korrik, 2020
tregu0

Inpsketoriati i AUV dhe policia nuk i lejojnë blegtorët e Gostivarit të shesin kurbana

Televizioni Globi30 Korrik, 2020
pji[o0

Kurban Bajrami,mesazh i u. d. Reis’ul-Ulema h. hfz. Shaqir ef. Fetahu

Televizioni Globi30 Korrik, 2020
jusuf0

Namazi i sabahut do të falet në shtëpi, Bajrami në xhami

Televizioni Globi30 Korrik, 2020
Televizioni Globi Gostivar
Bulevard Goce Dellcev pn
Qendra Tregtare City Center II/7
+389 42 210 043
gtv-2013@hotmail.com

2015 Të gjitha të drejtat e rezervuara