Argëtim

“Ti ngjan me… mua”

“Ti ngjan me… mua”

Neil Douglas po bëhej gati të fluturonte nga Londra në Galway, por në momentin kur shkon në avion për t’u ulur në vendin e tij, zbulon diçka të jashtëzakonshme.

Ai me kokën poshtë i kërkon udhëtarit pranë tij që të lirojë pak rrugën, por kur ngre kokën thotë vetëm një fjalë. “Oh dreq…”, në atë moment Douglas zbulon se njeriu që ishte pranë vendit tij ishte identik si ai.

“Pastaj filluan të qeshurat, në të vërtetë të gjithë udhëtarët po qeshnin me të madhe. Ne bëmë një selfie dhe kaq. Por, ku shkova në hotel, shoh që edhe ai ishte në të njëjtin hotel në Galway. E pabesueshme.”, rrëfen Douglas.

Njeriu që ngjante me të ishte Robert Stirling nga Londra, ndërs Douglas, që punon si fotograf dasmash, është nga Glasgou.

Fotoja bëri xhiron e botës, me reagime shumë të bukura nëpër rrjete sociale. Sidoqoftë, Douglas dhe Stirling shkuan edhe në një lokal irlandez për të pirë nga një birrë, ndërsa thonë se tash e tutje do të jenë miq.bi-2

Comments
Argëtim

Më shumë Argëtim

breast cancer cells

Elementet kimike që shkaktojnë kancer

Televizioni Globi31 Tetor, 2015
Vladimir-Putin-n---fund-t---Detit-t---Zi-480x267

Nga Hitleri deri te Putini, si e fituan pasurinë liderët më të pasur botëror?!

Televizioni Globi31 Tetor, 2015
1446204227stromae

Arrestohet Stromae, e ngatërruan me refugjat etiopian

Televizioni Globi30 Tetor, 2015
1446008442michaelll

Ja 10 artistët e ndarë nga jeta që fitojnë më shumë para

Televizioni Globi28 Tetor, 2015
12179983_10204994135194029_1962561740_n

Grupi i valleve i SH.K.A. “Jahi Hasani” kthehet nga Festivali i Lushnjës

Televizioni Globi27 Tetor, 2015
1445936734spectre

Të gjithë në premierën e “Spectre”

Televizioni Globi27 Tetor, 2015
1445684151ora

A do të ndryshojë ora në smartphone-in tuaj?

Televizioni Globi24 Tetor, 2015
iStock_000014590002Large-steaks

A është mishi i kuq i dëmshëm për shëndetin dhe sa duhet të hani

Televizioni Globi24 Tetor, 2015
konfekcii-480x322

Oraret e punës nëpër vende të botës, ku më së shumti punohet?

Televizioni Globi23 Tetor, 2015
Televizioni Globi Gostivar
Bulevard Goce Dellcev pn
Qendra Tregtare City Center II/7
+389 42 210 043
nfo@globi.mk

2015 Të gjitha të drejtat e rezervuara