Nga Rajoni

Tërmet në Bulqizë, dridhet dhe Dibra (FOTO)

Tërmet në Bulqizë, dridhet dhe Dibra (FOTO)

Sot në ora 10:20 një tërmet i ka shqetësuar banorët e regjionit të Dibrës, tërmeti ka zgjatur prej 10-13 sekonda.

Një tërmet me magnitudë 4.3 ballë i shkallës Rihter është regjistruar në Bulqizë, lëkundjet e së cilës janë ndjerë edhe në Dibër. Sipas Qendrës Sizmiologjike Europiane- Mesdhetare, epiqendra e tërmetit ka qenë 45 km nga Tirana dhe rreth 24 km nga Dibra.

Ashtu siç informohet, epiqendra ka qenë 18 kilometra në juglindje të qytetit të minierave Bulqiza në Shqipëri, i cili është rreth 15 kilometra larg nga Dibra.

Tërmeti ka qenë i fuqishëm, 4.6 shkallë sipas Rihterit me një thellësi 2 km. Nuk ka informata për dëme materiale ose të lënduar.

1446285042albania

Comments
Nga Rajoni

Më shumë Nga Rajoni

Hashim-Tha--i-480x300

Thaçi: Sa më shumë gaz e dhunë në Kuvend më e zbehtë përkrahja për UNESCO

Televizioni Globi31 Tetor, 2015
Haradinaj

Haradinaj i ashpër me sigurimin e parlamentit, hyn me forcë në Kuvend (VIDEO)

Televizioni Globi31 Tetor, 2015
1446201289mbledhja-qeveria-msa

Kosovë, qeveria miraton projektligjin për ratifikimin e MSA-së

Televizioni Globi30 Tetor, 2015
1446208742anijasirianegreiq

Tjetër dramë me refugjatë në Egje, Tsipras sulmon BE-në: Po derdh lotë krokodili

Televizioni Globi30 Tetor, 2015
A76CC174F7CBD8CFA21AA9C8F7BC50F4

Operacioni antidorgë, Korçë, sekuestrohen 700 kg kanabis, 2 automatikë e 1 pushkë, pranga poseduesit

Televizioni Globi29 Tetor, 2015
1446115547opo

Fischer në Parlamentin e Kosovës, opozita shpalos parullat

Televizioni Globi29 Tetor, 2015
218815

Presidenti i Austrisë fillon vizitën dy ditore në Kosovë

Televizioni Globi28 Tetor, 2015
Kosova-n---UNESCO-480x267

Serbia me skenar për ta penguar anëtarësimin e Kosovës në UNESCO

Televizioni Globi28 Tetor, 2015
1445692242qeveriamustafa

Qeveria e Kosovës dënon dhunën: Opozita të kthehet në Kuvend

Televizioni Globi24 Tetor, 2015
Televizioni Globi Gostivar
Bulevard Goce Dellcev pn
Qendra Tregtare City Center II/7
+389 42 210 043
nfo@globi.mk

2015 Të gjitha të drejtat e rezervuara