Nga Maqedonia

Situatë kaotike në shkollën “11 Tetori” të Komunës Qendër. Dy drejtorë zihen kush është legjitim

Situatë kaotike në shkollën “11 Tetori” të Komunës Qendër. Dy drejtorë zihen kush është legjitim

Dramë në Shkollën Fillore “11 Tetori” që është në kompetencë të Komunës Qendër. Përplasjet mes dy drejtorëve për atë se cili është e cili jo legjitim në këtë institucion arsimor nuk kanë të ndalur. I gjithë ky kaos ka ndodhur në praninë e zyrtarëve policor dhe prindërve të nxënësve të kësaj shkolle. Këta të fundit e akuzuan ish drejtoren Kostadinova për papërgjegjësi, njofton Alsat M.

Drejtori i ri i kësaj shkolle Vasko Llazarevski thotë se pas mbledhjes së këshillit të mësuesve të kësaj shkolle u konfirmua mandati i tij. Sipas tij Kostadinova duhet të kthehet në shkollën amë dhe të vazhdojë në vendin e saj të punës.

Ish drejtoresha Daniella Kostadinova thotë se më 26 tetor nga Komisioni Shtetëror për vendim gjatë procedurave juridike i është thënë se vendimi i kryetarit të Qendrës Andrej Zhernovski për shkarkimin e saj është i paligjshëm. Kostadinova vazhdon të këmbëngulë se akuzat në adresë të saj lidhur me rastin e helmimit të nxënësve rreth 2 muaj më parë janë të pabaza dhe janë pjesë e një skenari të organizuar nga vetë Zhernovski.

Comments
Nga Maqedonia

Më shumë Nga Maqedonia

20150925_125211

Në njëzet e katër orët e fundit mbi 5.000 refugjat u futën në Maqedoni

Televizioni Globi31 Tetor, 2015
13601156795_59c1abe69b_b

Ministria e Financave demanton LSDM-në: Borxhi publik është i publikuar

Televizioni Globi31 Tetor, 2015
untitled21-480x489

Deputetët harxhojnë mbi 200 paga mesatare për udhëtime jashtë vendit!

Televizioni Globi31 Tetor, 2015
C5D696BDADD0270B3F0C25918C0EA6D7

LSDM: Stavreski po e fshehë borxhin publik

Televizioni Globi31 Tetor, 2015
Piter-van-Hojte-480x360

Van Hojte do të udhëtojë në Bruksel për konsultime shtesë

Televizioni Globi31 Tetor, 2015
C6FB2F14146EA5048E7C15EAECAFA4CA

Një tetovar ka rrahur një polic dhe ka ikur

Televizioni Globi31 Tetor, 2015
mjek--t-sh--ndet--si-mjek---480x267

Mjekimi në spitalet shtetërore të Maqedonisë është “ruletë ruse”

Televizioni Globi31 Tetor, 2015
Cenej 27.07.2002
FOTO:N.Stojanovic

Blegtoria shpaguhet më shumë se bujqësia

Televizioni Globi31 Tetor, 2015
B365C7F06E5648CAA3F5E9FED5D5C801

Strasburgu urdhëron Maqedoninë: Mos e devijo Radikën

Televizioni Globi31 Tetor, 2015
Televizioni Globi Gostivar
Bulevard Goce Dellcev pn
Qendra Tregtare City Center II/7
+389 42 210 043
nfo@globi.mk

2015 Të gjitha të drejtat e rezervuara