Nga Vendi

Shtetasi nga Çeçenia i dyshuar për shitje të lëndëve narkotike në Gostivar

Shtetasi nga Çeçenia i dyshuar për shitje të lëndëve narkotike në Gostivar

Prokuroria Themelore Publike e Gostivarit ka dhënë Urdhër për hetim kundër një personi nga Republika e Çeçenisë, Federata e Rusisë, për shkak të ekzistimit të dyshimit se ka kryer vepër penale “Prodhim dhe lëshim i paautorizuar për shitje të lëndëve narkotike, substancave psikotrope dhe prekursorëve nga nenin 215 paragrafi 1 të Kodit Penal”.

“35 vjeçari i dyshuar, nga një person deri më tani i panjohur, ka blerë një sasi lëndë narkotike – marihuanë, të cilën e ka mbajtur te një dhomë në një hotel në Gostivar me qëllim shitjen e së njejtës. Gjatë kontrollit të të dyhsuarit me datë 10 shkurt 2020 i është gjetur rreth 15 gramë marihuanë e paketuar në qese najlloni”, njoftojnë nga prokuroria.

Prokurori kompetent publik nga gjykatësi me procedurë paraprake nga Gjykata Themelore Gostivar ka dorëzuar Propozim për përcaktim të masës – paraburgim për të dyshuarin, për shkak të rrezikut për ikje, si dhe mundësisë për përsëritje të veprës dhe ndikim te dëshmitarët.

Comments
Nga Vendi

Më shumë Nga Vendi

30

Tre muajt e mirë nisin sonte, si t’i shfrytëzojmë

Televizioni Globi24 Shkurt, 2020
20

K.F “Gostivari” nis gjysëm sezonin me pretendime për në Ligën e parë

Televizioni Globi24 Shkurt, 2020
foto 20

Ndezja e mbeturinave nëpër ara, deri tetë vite burg nëse shkaktohet zjarr

Televizioni Globi24 Shkurt, 2020
87432273_530203290948726_8567958837779234816_o

Forumi Rinor i ASH-së zgjedh kryesinë e re në Gostivar

Televizioni Globi24 Shkurt, 2020
87495401_201020154589496_6344310756602806272_n

Drejtuesit e SP – Çegran në takime informuese me drejtuesit e bashkësive lokale Çegran, Forinë dhe Çajlë

Televizioni Globi24 Shkurt, 2020
thumbnail_BDI - Gostivar, Këshillat Vendore dhanë propozime, lista i dërgohet liderit Ahmeti (7)

BDI – Gostivar, Këshillat Vendore dhanë propozime, lista i dërgohet liderit Ahmeti

Televizioni Globi24 Shkurt, 2020
thumbnail_BDI Gostivar mbledh Këshillat Vendore për nominimin e kandidatëve për deputetë (3)

BDI – Gostivar mbledh Këshillat Vendore për nominimin e kandidatëve për deputetë

Televizioni Globi22 Shkurt, 2020
4440

Muftinia e Gostivarit analizon punën e saj një vjeçare, në mbledhjen e Muftinisë së Gostivarit i pranishëm edhe kreu i BFI të RMV – së, Sulejman Rexhepi

Televizioni Globi21 Shkurt, 2020
foto2220

Nxënësit nëpërmjet vizatimit detektojnë dhe luftojnë dukuritë devijante në shkollat e tyre

Televizioni Globi21 Shkurt, 2020
Televizioni Globi Gostivar
Bulevard Goce Dellcev pn
Qendra Tregtare City Center II/7
+389 42 210 043
gtv-2013@hotmail.com

2015 Të gjitha të drejtat e rezervuara