Nga Vendi

Shtabi i emergjencës i Komunës së Gostivarit me apel: Qytetarët të vazhdojnë tu përmbahen rekomadimeve

Shtabi i emergjencës i Komunës së Gostivarit me apel: Qytetarët të vazhdojnë tu përmbahen rekomadimeve

Shtabi i Emergjencës pranë Komunës së Gostivarit ka mbajtur mbledhjen e radhës ku është referuar mbi gjendjen aktuale me virusin korona në territorin e Gostivarit dhe të Vrapçishtit.

Situata është e qetë, megjithatë ndërgjegja duhet të mbahet në nivel porositën udhëheqësit e institucioneve lokale.

Kryetari i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari i cili kryesoi këtë mbledhje, në press-konferencë pasi bëri të ditur konkluzionet e dala nga mbledhja e sotme, tha se theksi vendoset sërish në respektimin e vazhdueshëm të rekomandimeve mbi Covid 19.

Ai tha se periudhën e ardhshme do të kryehet dezinfektim i banesave kolektive dhe çdo automjet që hynë e del nga Gostivar, poashtu do të dezinfektohet.

Kryetari Taravari ka përshëndetur edhe vendosjen e orës policore, për të cilën tha se Komuna e Gostivarit e ka propozuar shumë më herët të ndërmerret si masë.

Kryetari i Komunës së Komunës së Vrapçishtit, Isen Shabani tha se në komunën që ai drejton aktualisht ka 90 persona në izolim shtëpiak.

Ndryshe, mbledhja e radhës e Shtabit të emergjencave është thirrur për të enjten e kësaj jave me fillim në ora 10.

Comments
Nga Vendi

Më shumë Nga Vendi

komuna gv0

Zhbllokohet xhiro – llogaria e Komunës së Gostivarit

Televizioni Globi1 Prill, 2020
policia-3-750x430-1-750x430

Arrestohet një banor i Gostivarit dhe një i Tetovës, policia u gjenë heroinë

Televizioni Globi1 Prill, 2020
Ora-POlicore_Gostivar

Pollog, mbrëmë askush nuk e ka shkelur orën policore

Televizioni Globi1 Prill, 2020
JTYPU;0

Ora policore, Prokuroria e Gostivarit ka sjellur aktakuzë për nëntë persona

Televizioni Globi1 Prill, 2020
vfdjhjhd0

Taravari viziton pikat kontrolluese të Policisë

Televizioni Globi1 Prill, 2020
TSUU0

Borë në prill, zbardhet Gostivari

Televizioni Globi1 Prill, 2020
91929634_2590411601285949_5658318464121569280_n

Halil Kastrati dhuron 150 pako ushqimore për familjet nevojtare në Gostivar

Televizioni Globi31 Mars, 2020
p[[0

Për 24 orë 44 pacientë të prekur ng koronavirusi

Televizioni Globi31 Mars, 2020
sdgsae5yh0

Mësimi online ngec në Gostivar, Taravari thirrje Ademit: Krijo kushte për nxënësit

Televizioni Globi31 Mars, 2020
Televizioni Globi Gostivar
Bulevard Goce Dellcev pn
Qendra Tregtare City Center II/7
+389 42 210 043
gtv-2013@hotmail.com

2015 Të gjitha të drejtat e rezervuara