Nga Vendi

Shoqata “Korita Thërret” ndan 100 pako ushqimore për familjet në nevojë

Shoqata “Korita Thërret” ndan 100 pako ushqimore për familjet në nevojë

Pakot me vlerë të përgjithshme prej 10.000 eurove janë siguruar nga bashkëatdhetarët tanë në mërgim

100 pako me produkte ushqimore dhe higjienike janë përgaditur nga shoqata “Korita Thërret” për të ju dhuruar gjatë muajit të shenjtë të Ramzanit, familjeve me status të dobët ekonomik. Vlera e një pako kap shifrën e 100 eurove dhe mjetet për përgaditjen e pakove ndihmëse janë siguruar nga bashkëatdhetarët që ndodhën me punë të përkohshme në vendet e perëndimit. Bashkim Ziberi nga Kryesia e shoqatës – dega në vendlindje, shprehet se kjo shoqatë vazhdon traditën e humanitetit duke i’u dalë në ndihmë familjeve në nevojë për muajin e shenjtë të ramazanit.

20

Ziberi deklaroi se shpërndarja e pakove ka filluar nga dita e sotme dhe do të zgjas edhe gjatë ditëve në vazhdim.

30

Ndryshe, shoqata “Korita Thërret” njihet për organizimin e aktiviteteve me karakter humanitar, me c’rast përmes mërgimtarëve nga ky vend arrijnë tu dalin në ndihmë familjeve me status të rrezikuar social në vendlindje

Comments
Nga Vendi

Më shumë Nga Vendi

oghju0

LSDM e Gostivarit kërkon dorëheqjen e ministrit teknik Çulev

Televizioni Globi30 Maj, 2020
fototgh0

Shaqir Fetahu merr zyrtarisht postin e kryetarit të BFI-së

Televizioni Globi30 Maj, 2020
bhxsh0

Lokalet e Gostivarit respektojnë masat mbrojtëse

Televizioni Globi28 Maj, 2020
KUJTIMI

DR. KUJTIM XHELILI PJESË E RËNDËSISHME E KARDIOPLOGJISË SË VENDIT | FOTO

Televizioni Globi28 Maj, 2020
REGJISTRIMI0

Nga 1 Qershori fillon regjistrimi i nxënësve filloristë nëpër shkolla

Televizioni Globi28 Maj, 2020
nfhtj0

Komuna e Gostivarit ka realizuar mbi 150 mijë euro investime nëpër shkolla

Televizioni Globi28 Maj, 2020
jakup0

Nga fillimi i pandemisë në rajonin e Gostivarit janë testuar 367 qytetarë

Televizioni Globi28 Maj, 2020
jmhhk0

Rijaseti i BFI-së shkarkoi Sulejman Rexhepin nga posti i kryetarit të BFI-së

Televizioni Globi27 Maj, 2020
10

LSDM e Gostivarit: Lufta me koronavirusin vazhdon me respektim të masave mbrojtëse

Televizioni Globi27 Maj, 2020
Televizioni Globi Gostivar
Bulevard Goce Dellcev pn
Qendra Tregtare City Center II/7
+389 42 210 043
gtv-2013@hotmail.com

2015 Të gjitha të drejtat e rezervuara