Nga Bota

Shembet një ndërtesë në Kinë, 17 të vdekur dhe 23 të plagosur

Shembet një ndërtesë në Kinë, 17 të vdekur dhe 23 të plagosur

Nga shembja e një ndërtese, e cila ishte në procesin e rinovimit, jetën e kanë humbur 17 persona, ndërsa 23 janë plagosur në krahinën Henan, në Kinën qendrore, raporton Anadolu Agency (AA).

Përpjekjet për të shpëtuar viktimat, kryesisht punëtorët të cilët punonin në ndërtimin e një kati tjetër të ndërtesës, përfunduan të shtunën në mëngjesë pasi që rreth 40 punëtorë janë nxjerrë nga rrënojat e dykatëshes në qytetin Beiwud.

Siç shkruajnë mediat kineze, nëntë persona ndodhen në gjendje kritike.

Përndryshe, bëhet fjalë për ndërtesën e ndërtuar në vitet e 90-ta të shekullit të kaluar.

Zhvillimi i shpejtë i ekonomisë kineze ka përshpejtuar sektorin e ndërtimit, por për shkak të korrupsionit dhe mosrespektimit të rregullave të sigurisë aksidentet në vendet e ndërtimit ndodhin shpesh.

Comments
Nga Bota

Më shumë Nga Bota

2197

“The Guardian” denoncon “Shkupi–2014”: U bë për të sfiduar kulturën e huaj

Televizioni Globi31 Tetor, 2015
1446286526lavrov

Lindja e Mesme, Lavrov paralajmëron rrezikun e përballjes mes fuqive të mëdha

Televizioni Globi31 Tetor, 2015
AK Party supporters during a campaign rally in Istanbul on March 23, 2014. The AKP, Prime Minister Erdogan's Justice and Development Party organized the rally ahead of next week's municipal elections. PHOTO BY JODI HILTON

Nesër mbahen zgjedhjet parlamentare në Turqi

Televizioni Globi31 Tetor, 2015
1446228014egjeu

Mbi 30 fëmijë të vdekur në Egje në dy ditët orët e fundit

Televizioni Globi31 Tetor, 2015
1446241574harta

Kërcënimi rus, Suedia dhe Finlanda bashkojnë forcat ushtarake

Televizioni Globi31 Tetor, 2015
1446256295shperthimi0

Rumani, 27 të vdekur nga një shpërthim në një klub nate në Bukuresht

Televizioni Globi31 Tetor, 2015
1446278365avionirus

Egjipt, rrëzohet avioni rus me mbi 200 pasagjerë

Televizioni Globi31 Tetor, 2015
1446146093vuc-put

Rusi-Serbi, finalizohet marrëveshja ushtarake

Televizioni Globi30 Tetor, 2015
4438048-Wooden-ballot-box-with-a-vote-letter-and-Turkey-Map-and-Flag--Stock-Vector

Turqi, ankth para zgjedhjeve

Televizioni Globi29 Tetor, 2015
Televizioni Globi Gostivar
Bulevard Goce Dellcev pn
Qendra Tregtare City Center II/7
+389 42 210 043
nfo@globi.mk

2015 Të gjitha të drejtat e rezervuara