Nga Maqedonia

Rritet numri i të infektuarve, edhe 19 persona të prekur nga virusi korona në Maqedoni

Rritet numri i të infektuarve, edhe 19 persona të prekur nga virusi korona në Maqedoni

Deri në ora 10.00 të ditës së sotme, kemi 19 raste të reja të të prekurve me koronavirus në vendin tonë, duke e çuar numrin total të pacientëve të diagostikuar në 67 persona.

Pasditën e djeshme dhe gjatë natës përmes Institutit për Shëndet Publik janë testuar 71 persona, njoftojnë nga Ministria e Shëndetësisë.

“2 nga ata janë pozitiv, njëri nga Shkupi – ka kontaktuar me pacient i konfirmuar dhe diagonstikuar nga Shkupi dhe një nga Ohri – i ardhur nga Bresha, Itali që ka qenë në kontakt me pacient të konfirmuar dhe të sëmurë me koronavirus në Itali. Pjesa më e madhe e të testuarve të bërë përmes ISHP janë në korniza të skriningut të hershëm, te persona me idikacion më të gjerë. Në klinikën “Zhan Mitrev” janë tetsuar dhe pozitiv nga virusi janë edhe 17 pacientë, të cilët do të konfirmohen gjatë ditës së sotme”, thuhet në njoftimin e Ministrisë së Shëndetësisë.

Ndryshe, në territorin e Gostivarit ka vetëm një pacient me Covid 19, I konfirmuar gjatë ditës së djehsme.

Comments
Nga Maqedonia

Më shumë Nga Maqedonia

Venko-Filipce

18 raste të reja me korona në RMV, dy të tjerë të vdekur

Televizioni Globi29 Mars, 2020
cnjegnjagerh-181916-890x395

Të shtunën dhe të dielën ora policore nga ora 16

Televizioni Globi25 Mars, 2020
korona-virus-7-960x540

29 raste të reja me koronavirus në RMV, numri shkon në 177

Televizioni Globi25 Mars, 2020
Shpani-a-Protokol-Ste-t-department

Ambasadori spanjoll e dorëzoi në Stejt Departament ratifikimin për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO

Televizioni Globi20 Mars, 2020
thumbnail_Foto (3)

Presidenti Pendarovski shpall gjendje të jashtëzakonshme në Maqedoninë e Veriut

Televizioni Globi18 Mars, 2020
upatstvo-za-koronavirus

SHGM dhe KEMM përgatitën udhëzime për raportim të sigurt dhe profesional mbi koronavirusin

Televizioni Globi18 Mars, 2020
IMG-20200316-WA0004

Vështrim nga një këndvështrim tjetër për “Koronavirusin”

Televizioni Globi17 Mars, 2020
Venkoo

Filipçe: 26 pacientë të infektuar me koronavirus, 17 janë në Shkup, 9 në dibër

Televizioni Globi17 Mars, 2020
moti0

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Televizioni Globi17 Mars, 2020
Televizioni Globi Gostivar
Bulevard Goce Dellcev pn
Qendra Tregtare City Center II/7
+389 42 210 043
gtv-2013@hotmail.com

2015 Të gjitha të drejtat e rezervuara