Lajme

RDK e hapur për koalicion parazgjedhor me subjektet shqiptare

RDK e hapur për koalicion parazgjedhor me subjektet shqiptare

RDK-ja shqyrton mundësin e mos-pjesëmarrjes në zgjedhjet e parakohshme të 12 prillit. Lideri i kësaj partie, Vesel Memedi këtë vendim e arsyetoi në emisionin “Politika” me mos copëtimin e votës shqiptare, e cila sipas tij, edhe ashtu është e copëtuar.

Memedi është kundër koalicioneve parazgjedhore shqiptaro-maqedonase, ku së fundmi diskutohet për koalicionime të mundshme të BESËS dhe PDSH-së me LSDM-në.

Memedi ende është në pritje të ftesës për koalicionim me Kasamin dhe Thaçin, por nuk e anashkalon as koalicionin me Ahemtin, nëse kjo, siç thotë ai, i kontribuonë kauzës kombëtare.

Koalicionin mes ASH-së së Selës dhe Alternativës së Gashit, Memedi e cilëson të dështuar dhe pa kauzë. Këto koalicione, shton ai, u konvenojnë vetëm partive politike maqedonase.

Comments
Lajme

Më shumë Lajme

komuna gv0

Zhbllokohet xhiro – llogaria e Komunës së Gostivarit

Televizioni Globi1 Prill, 2020
policia-3-750x430-1-750x430

Arrestohet një banor i Gostivarit dhe një i Tetovës, policia u gjenë heroinë

Televizioni Globi1 Prill, 2020
Ora-POlicore_Gostivar

Pollog, mbrëmë askush nuk e ka shkelur orën policore

Televizioni Globi1 Prill, 2020
JTYPU;0

Ora policore, Prokuroria e Gostivarit ka sjellur aktakuzë për nëntë persona

Televizioni Globi1 Prill, 2020
vfdjhjhd0

Taravari viziton pikat kontrolluese të Policisë

Televizioni Globi1 Prill, 2020
TSUU0

Borë në prill, zbardhet Gostivari

Televizioni Globi1 Prill, 2020
91929634_2590411601285949_5658318464121569280_n

Halil Kastrati dhuron 150 pako ushqimore për familjet nevojtare në Gostivar

Televizioni Globi31 Mars, 2020
p[[0

Për 24 orë 44 pacientë të prekur ng koronavirusi

Televizioni Globi31 Mars, 2020
sdgsae5yh0

Mësimi online ngec në Gostivar, Taravari thirrje Ademit: Krijo kushte për nxënësit

Televizioni Globi31 Mars, 2020
Televizioni Globi Gostivar
Bulevard Goce Dellcev pn
Qendra Tregtare City Center II/7
+389 42 210 043
gtv-2013@hotmail.com

2015 Të gjitha të drejtat e rezervuara