Nga Vendi

Rasti i ri me Covid 19 në Dobërdoll

Rasti i ri me Covid 19 në Dobërdoll

Në rajonin e Gostivarit gjatë 24 orëve të fundit është regjistruar rast i ri me koronavirus. Bëhet fjalë për një banorë nga fshati Dobërdoll i cili ka dalë pozitiv, gjendja shëndetësore e të ciliti paraqitet stabile. Në total numri i të infektuarve nga fillimi i virusit korona në rajonin e Gostivarit ka mbëri në 20. Informatën e bëri të ditur drejtuesi i shtabit nërkomunal të emergjencës, njëherit kryetari i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari.

Ai drejtoi apel deri te qytetarët që gjatë fundjavës, kur festohet edhe festa e Fitër Bajramit, t’u përmbahen në përpikmëri rekomandimeve.

Taravari edhe një herë i bëri ftesë qeverisë të shkurtohet ora policore dhe të hap kafateritë dhe restornatet.

Ndryshe, deri më tani në rajonin e Gostivarit janë testuar 250 persona për Covid 19. Në Komunën më të vogël Mavrovë-Rostushë ka dy raste aktive dhe një në atë të Vrapçishtit, Gostivari tani 23 ditë nuk shënon raste të reja, kurse i infektuari i fundit u shërua para rreth një jave. Vlerësimi i shtabit ndërkomunal të emergjencës ishte se situata është stabile dhe se në të ardhmen mbledhjet do të mbahen sipas nevojës.

Comments
Nga Vendi

Më shumë Nga Vendi

php0

Sezoni i ngrohjes rrit rreziqet për zjarre, Bajrami: Mos neglizhohet pastrimi i oxhaqeve

Televizioni Globi4 Dhjetor, 2020
130048324_424555295587560_3535623805611207538_o

Zvicra vendos në listë të kuqe Maqedoninë e Veriut

Televizioni Globi4 Dhjetor, 2020
jiui80

Gostivar, karotreci bart 8 automjete të keqparkuara

Televizioni Globi4 Dhjetor, 2020
129055722_2788742188004513_3146146668342881344_n

Gostivarit i shtohet edhe një magjistër i shkencave juridike

Televizioni Globi4 Dhjetor, 2020
auto_auto-facebook-illustration1508007776_1537515471-79438261537524001

Shantazhon të dashurën për para

Televizioni Globi3 Dhjetor, 2020
100-euro

I riu nga Gostivari dyshohet se mbushi karburant me para të falsifikuara

Televizioni Globi3 Dhjetor, 2020
jrji0

Dyshohet se kishte vjedhur në fshat, arrestohet 48 vjeçari nga Reçani

Televizioni Globi3 Dhjetor, 2020
HKUI;O0

Reagim ndaj akuzave të pabaza të BDI – Dega në Gostivar, në lidhje me qentë endacak dhe deponinë Rusino

Televizioni Globi2 Dhjetor, 2020
thumbnail_Press Konferencë - BDI, Gostivar 02.12.2020 (5)

Xhaferi: Situata me qentë endacak në Gostivar është alarmante

Televizioni Globi2 Dhjetor, 2020
Televizioni Globi Gostivar
Bulevard Goce Dellcev pn
Qendra Tregtare City Center II/7
+389 42 210 043
gtv-2013@hotmail.com

2015 Të gjitha të drejtat e rezervuara