Nga Rajoni

Qeveria Kurti shfuqizon vendimin e Haradinajt për rritjen e pagave

Qeveria Kurti shfuqizon vendimin e Haradinajt për rritjen e pagave

Qeveria e Kosovës e udhëhequr nga kryeministri Albin Kurti ka shfuqizuar sot vendimin që kishte marrë Qeveria Haradinaj në fund të vitit 2017 për rritjen e pagave për vete.

Vendimi nuk ka efekt për uljen e pagave aktuale në sistemin e drejtësisë.

Në vendimin e 20 dhjetorit 2017, Qeveria Haradinaj kishte vendosur për rritje të pagave 100 për qind.

Në mbledhjen e sotme Qeveria ka vendosur edhe për shfuqizimin e disa vendimeve të tjera që ndërlidhen me strukturën organizative të Zyrës së kryeministrit.

Comments
Nga Rajoni

Më shumë Nga Rajoni

33333-780x439

Kosova feston 12-vjetorin e pavarësisë

Televizioni Globi17 Shkurt, 2020
auto_kurti1581721155

Kurti, Vuçiqit: Sa më shpejtë që çliroheni nga Kosova, aq më mirë për të dy vendet do të jetë

Televizioni Globi15 Shkurt, 2020
84851394_10221515889707694_5049935135462391808_n

Kryetari Taravari për vizitë në Tiranë

Televizioni Globi11 Shkurt, 2020
1581408143_rama

Albin Kurti e nis detyrën nga Shqipëria, mbërrin në Tiranë për herë të parë si kryeministër

Televizioni Globi11 Shkurt, 2020
ddd-2

Meta takohet me Matthew Palmer

Televizioni Globi8 Shkurt, 2020
Kosovo's President Hashim Thaci gives an interview for REUTERS in his office in Kosovo's capital Pristina

Thaçi i bindur: Do të rikandidoj dhe do të rizgjidhem president

Televizioni Globi8 Shkurt, 2020
Hashim-Tha--i-480x300

Thaçi: Sa më shumë gaz e dhunë në Kuvend më e zbehtë përkrahja për UNESCO

Televizioni Globi31 Tetor, 2015
Haradinaj

Haradinaj i ashpër me sigurimin e parlamentit, hyn me forcë në Kuvend (VIDEO)

Televizioni Globi31 Tetor, 2015
8DC8163F8FD9F7962DB168955E83E191

Tërmet në Bulqizë, dridhet dhe Dibra (FOTO)

Televizioni Globi31 Tetor, 2015
Televizioni Globi Gostivar
Bulevard Goce Dellcev pn
Qendra Tregtare City Center II/7
+389 42 210 043
gtv-2013@hotmail.com

2015 Të gjitha të drejtat e rezervuara