Nga Vendi

Q.T “ETC” në bashkëpunim me Muftininë e Gostivarit realizuan aksion humanitar në prag të festës së Fitër Bajramit

Q.T “ETC” në bashkëpunim me Muftininë e Gostivarit realizuan aksion humanitar në prag të festës së Fitër Bajramit

Kur na ndajnë vetëm pak ditë nga festa e Fitër Bajramit, Qendra tregtare “Elkos Grup ETC” në bashkëpunim me Muftininë e Gostivarit, kanë përgaditur 100 pako me produkte ushqimore dhe higjienike të cilat do të shpërndahen për familjet në nevojë. Besnik Reka, menaxher I qendrës tregtare Elkos Grup Etc u shpreh se ky aksion humanitar vjen si iniciativë për të I’u dalë në ndihmë familjeve skamnorë në prag të kësaj festë, që dhe ata të ndjejnë frymën festive të Bajramit.

Muftiu I muftinisë së Gostivarit, Shaqir Fetahu u shpreh falemnderues ndaj qendrës tregtare Elkos Grup – ETC për nismën e ndërmarrë për shpërndarjen e këtyre pakove deri tek familjet që kanë nevojë.

Ndryshe, qendra tregtare Elkos Grup – ETC aksione të ngjashme humanitare ka realizuar gjatë gjithë muajit të shenjtë të Ramazanit, duke shpërndarë pako ushqimore dhe mjete të tjera deri tek shumë familje me rrezik social.

Comments
Nga Vendi

Më shumë Nga Vendi

php0

Sezoni i ngrohjes rrit rreziqet për zjarre, Bajrami: Mos neglizhohet pastrimi i oxhaqeve

Televizioni Globi4 Dhjetor, 2020
130048324_424555295587560_3535623805611207538_o

Zvicra vendos në listë të kuqe Maqedoninë e Veriut

Televizioni Globi4 Dhjetor, 2020
jiui80

Gostivar, karotreci bart 8 automjete të keqparkuara

Televizioni Globi4 Dhjetor, 2020
129055722_2788742188004513_3146146668342881344_n

Gostivarit i shtohet edhe një magjistër i shkencave juridike

Televizioni Globi4 Dhjetor, 2020
auto_auto-facebook-illustration1508007776_1537515471-79438261537524001

Shantazhon të dashurën për para

Televizioni Globi3 Dhjetor, 2020
100-euro

I riu nga Gostivari dyshohet se mbushi karburant me para të falsifikuara

Televizioni Globi3 Dhjetor, 2020
jrji0

Dyshohet se kishte vjedhur në fshat, arrestohet 48 vjeçari nga Reçani

Televizioni Globi3 Dhjetor, 2020
HKUI;O0

Reagim ndaj akuzave të pabaza të BDI – Dega në Gostivar, në lidhje me qentë endacak dhe deponinë Rusino

Televizioni Globi2 Dhjetor, 2020
thumbnail_Press Konferencë - BDI, Gostivar 02.12.2020 (5)

Xhaferi: Situata me qentë endacak në Gostivar është alarmante

Televizioni Globi2 Dhjetor, 2020
Televizioni Globi Gostivar
Bulevard Goce Dellcev pn
Qendra Tregtare City Center II/7
+389 42 210 043
gtv-2013@hotmail.com

2015 Të gjitha të drejtat e rezervuara