Nga Vendi

Policia apel qytetarëve: Respektoni lëvizjen e kufizuar për të mirën tuaj dhe të familjeve tuaja

Policia apel qytetarëve: Respektoni lëvizjen e kufizuar për të mirën tuaj dhe të familjeve tuaja

Sektori për punë të brendshme Tetovë me apel deri tek qytetarët, që ta respektojnë vendimin e qeverisë për lëvizje të kufizuar dhe të gjitha masat dhe paralajmërimet që kanë të bëjnë me “koronavirusin”. Çfardo lloj i mosrespektimit, gjegjësishtë shkeljes së këtyre masave do të sanksionohet, në mënyrë të paraparë ligjore, gjegjësishtë me përgaditjen e parashtresave adekuate, në bazë të nenit 205 dhe 206 nga Kodi penal.

“SPB Tetovë, edhe një herë ju drejtohet qytetarëve, t’ju përmbahen daljeve të panevojshme nga shtëpitë e tyre, sepse mundë ta sjellin në pikpyetje jetën e tyre, të afërmive dhe familjarëve të tyre. Shokëve kushërive, dhe qytetarëve në përgjithsi. SPB Tetovë, edhe me një këshillë konkrete deri te të gjithë banorët e rajonit- rrini në shtëpi dhe gjeni mënyrën për tu relaksuar me më të dashurit tuaj, në këto momente serioze, kur është në pyetje jeta, kurse secila jetë njerzore nuk ka çmim dhe me asgjë tjetër nuk mundë të kompenzohet”, thuhet në apelin e policisë.

Ata të cilët kanë nevoj për çfardo lloj ndihme nga që lidhen me detyrimet profesionale të SPB Tetovë, mundë të paraqiten në numrin 192.

Comments
Nga Vendi

Më shumë Nga Vendi

ghst0

Mbajti mbledhje Shtabi i emergjencave – rajoni i Gostivarit ka vetëm pesë raste aktive me Covid 19

Televizioni Globi26 Maj, 2020
Qeveria-e-Maqedonise

Qeveria e Maqedonisë vendos që gjatë festave të ketë karantinë

Televizioni Globi22 Maj, 2020
IKUPO0

Filluan punimet për asfaltimin e rrugës lokale në fshatin Debresh

Televizioni Globi22 Maj, 2020
kiuop890

Q.T “ETC” në bashkëpunim me Muftininë e Gostivarit realizuan aksion humanitar në prag të festës së Fitër Bajramit

Televizioni Globi22 Maj, 2020
mylk0

Muftiu Fetahu: Do ta presim vendimin e Qeverisë për faljen e Bajramit në Xhami

Televizioni Globi22 Maj, 2020
taravari cerdhe0

Komuna e Gostivarit siguron pajisje të reja dhe moderne për çerdhet e qytetit

Televizioni Globi22 Maj, 2020
thumbnail_DSC_0486

Kryetari Arben Taravari takoi komandantin e Renxherëve, Mentor Saiti

Televizioni Globi21 Maj, 2020
kiuuil0

Realizimi i buxhetit të Komunës së Gostivarit deri në kuartalin e parë, është 22.7 për qind

Televizioni Globi20 Maj, 2020
uir670

Mërgimtarët ankohen për kushtet në karantinën shtetërore

Televizioni Globi20 Maj, 2020
Televizioni Globi Gostivar
Bulevard Goce Dellcev pn
Qendra Tregtare City Center II/7
+389 42 210 043
gtv-2013@hotmail.com

2015 Të gjitha të drejtat e rezervuara