Lajme

Për çdo orë nga 60 – të shkelje të komunikacionit në Gostivar

Për çdo orë nga 60 – të shkelje të komunikacionit në Gostivar

Të paktën 60 gjoba për kundërvajtje janë shqiptuar për një orë gjatë ditës së sotme në territorin e qytetit të Gostivarit si rezultat i kontrolleve të shtuara policore. Për çdo minutë, duket se uniformat blu kanë sanskionuar vozitës pa leje qarkullimi, tejkalim të shpejtësisë, si dhe automjete të paregjistruara dhe teknikisht jo në rregull.

Ndihmës Zv.ministri i Brendshëm, Toni Angellovski, i cili sot qendori në Gostivar, paralajmëron vazhdimin e kontrolleve të shtuara dhe shtrëngimin e masave.

Nga MPB u bëjnë thirrje qytetarëve që t’i respektojnë rregullat e komunikacionit dhe të kontribuojnë për rritjen e sigurisë në komunikacion. Gjatë ditës së sotme, në shënjestër të policisë ishin edhe shitësit ambulantë, të cilët menjëherë janë larguar nga sipërfaqet publike dhe trotoaret. Janë larguar edhe tavolinat e nxjerra nëpër trotoare.

Ndryshe, këto aktivitete të përforcuara kontrolluese në Gostivar kanë filluar nga e shtuna e javës së kaluar, ndërsa në terren ndodhet edhe shërbimi i marimangës përmes së cilës brenda një jave janë bartur rreth 100 automjete të parkuara në mënyrë jo të rregullt.

Comments
Lajme

Më shumë Lajme

setgt0

Emigrant nga Siria qarkullojnë në Gostivar

Televizioni Globi24 Tetor, 2020
FC98741A-8B20-4708-ACE4-A4538937C60F-1392x719

Fillon llogaritja dimërore e kohës

Televizioni Globi24 Tetor, 2020
brza-pomosh

78 vjeçari nga Gostivari ndërron jetë në çajtore

Televizioni Globi23 Tetor, 2020
foio0

Pandemia, administrata e Gostivarit të hënën vendos nëse do të ndryshojë formën e punës

Televizioni Globi23 Tetor, 2020
fhjf0

Lëshohen në përdorim parku dhe këndi i lojrave në fshatin Balindoll

Televizioni Globi23 Tetor, 2020
tery0

Engin Ilyazi nga Gostivari magjistron në Fakultetin e Arkitekturës të Universitetit “Vizyon”

Televizioni Globi23 Tetor, 2020
kjo0

Komuna e Gostivarit bëhet me rrjet lokal të sensoreve për ndjekje automatike të cilësisë së ajrit

Televizioni Globi22 Tetor, 2020
122595778_4558474734224672_2306453924093050946_o

Muftinia e Gostivarit dhe TIKA shpërndanë mjete dezinfektimi në Muftini, Medrese dhe në disa xhami të qytetit

Televizioni Globi22 Tetor, 2020
122385504_10224053448905088_1857264625829678445_n

Nxënësit e SHMTK marrin përsipër mirëmbajtjen e këndeve të lojrave për fëmije

Televizioni Globi21 Tetor, 2020
Televizioni Globi Gostivar
Bulevard Goce Dellcev pn
Qendra Tregtare City Center II/7
+389 42 210 043
gtv-2013@hotmail.com

2015 Të gjitha të drejtat e rezervuara