Nga Vendi

Partitë japin emrat e mundshëm për kandidat për deputet nga Gostivari, TV Globi zbulon listën e ASH-së

Partitë japin emrat e mundshëm për kandidat për deputet nga Gostivari, TV Globi zbulon listën e ASH-së

Aleancës për Shqiptarët, dega e Gostivarit ka dërguar në kryesinë e partisë listën me emrat e propozuar për kandidat për deputetë.

Tv Globi ka arritur të zbulojë tetë nga dhjetë emrat e propozuar. Jo zyrtarisht burime nga dega e kësaj partie në Gostivar thonë se Besa Muharremi, Besa Dogani, Njomza Shaqiri, Afërdita Mislimi – Hamza, Zejnep Iseini, Halil Snopçe, Besim Memedi dhe Faton Bilalli janë dërguar kryesisë.

Dy emrat e tjerë që nuk bëhen të ditur, nuk dihet nëse janë plotësuar ose janë në bisedime me dy kandidat të mundshëm. Njëri prej tyre mendohet të jetë mjeku Hasim Izairi nga fshati Çegran.

Edhe BDI e Gostivarit ka dërguar emrat e saj në kryesinë e partisë. Në listën me propozime për kandidat të mundshëm ndodhen: Nevzat Bejta, Talat Xhaferi, Mirsada Emini – Asani, Hasim Deari, Saranda Imeri, Arta Bilalli Zendeli, Vjollca Ademi dhe Imran Zhupani.

Nga Alternativa nga Gostivari deri më tani janë përforlur vetëm dy emra, ish ministri i kulturës Asaf Ademi dhe Afan Elezi – kryetar i Forumit Rinorë të kësaj partie.

Shumica e partive politike këtë fundjavë kanë paralajmëruar zyrtarizimin e emrave për kandidat për deputetë për zgjedhjet e 12 prillit.

Partitë kanë afat edhe pesë ditë, për dorëzimin e listave me propozimet për kandidat për deputet në KSHZ.

Comments
Nga Vendi

Më shumë Nga Vendi

1`0

“Rusino”, eko-aktivistët e lëshuan trarin, nuk lejojnë as kamionët nga Gostivari të transportojnë mbeturina

Televizioni Globi2 Gusht, 2020
foto10

Nisi therja e kurbanëve të Muftinisë së Gostivarit

Televizioni Globi1 Gusht, 2020
rusino0

Gostivar, vend i veçantë në “Rusino” për hedhjen e mbetjeve të kurbaneve

Televizioni Globi31 Korrik, 2020
71542458_1272555079593484_1929672469006778368_n

Mesazh-urimi i kryetarit Arben Taravari për festën e Kurban Bajramit

Televizioni Globi30 Korrik, 2020
SINAN0

Kurban Bajrami, Çajla i gëzon sërish çajlasit

Televizioni Globi30 Korrik, 2020
RH0

Kurban Bajrami, O.H “Dora e rinisë” realizon aksionin e rradhës

Televizioni Globi30 Korrik, 2020
tregu0

Inpsketoriati i AUV dhe policia nuk i lejojnë blegtorët e Gostivarit të shesin kurbana

Televizioni Globi30 Korrik, 2020
pji[o0

Kurban Bajrami,mesazh i u. d. Reis’ul-Ulema h. hfz. Shaqir ef. Fetahu

Televizioni Globi30 Korrik, 2020
jusuf0

Namazi i sabahut do të falet në shtëpi, Bajrami në xhami

Televizioni Globi30 Korrik, 2020
Televizioni Globi Gostivar
Bulevard Goce Dellcev pn
Qendra Tregtare City Center II/7
+389 42 210 043
gtv-2013@hotmail.com

2015 Të gjitha të drejtat e rezervuara