Emisione

Pacientja me virusin korona, në gjendje stabile, Cana: Pacientja trajtohet me antibiotik

Pacientja me virusin korona, në gjendje stabile, Cana: Pacientja trajtohet me antibiotik

Autoritetet shëndetësore të Maqedonisë së Veriut e dijnë me saktësi trajektoren e pacientes me koronavirus, e cila është infektuar në Itali derisa ka qenë atje për vizitë familjare.
Menjëherë pas hyrjes në vend, pacientja dërgohet në Klinikën e sëmundjeve infektive në Shkup, pasi e ka ditur se ajo është e sëmurë.

Këtë informacion e bëri të ditur në “Politica” në Tv Globi”, infektologu Fadil Cana, i cili punon në Klinikën Infektive Universitare në Shkup.

Infektologu Cana tha se pacientja 50 vjeçare është në gjendje stabile dhe në vëzhgim do të mbahet dy javë. Ajo trajtohet me antibiotikë edhe pse OBSH rekomandonte që virusi korona assesi të mos shërohet me këto barna. Megjithatë, Cana thotë se ajo jep rezultate pozitive.

Ai sqaron se të gjitha testet mbi virusin korona bëhen vetëm në Klinikën Infektive në Shkup.

50 vjeçarja e cila trajtohet në Klinikën për sëmundje infektive në Shkup mbetet rasti i vetëm me koronavirus në vend.

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe tha se të gjitha rastet e dyshimta që u testuan dy ditët e fundit rezultuan negativ.

Gruaja që ishte paraqitur në mëngjes në spital, shoferi i furgonit dhe personi që mbrëmë ishte arratisur nga izolimi në Spitalin e Shtipit, s’kanë korona virus.

Filipçe shtoi se në karantinë mbeten 4 persona bashkë me 9 bashkë-udhëtarët e të infektuarës, por tha se deri tani as në Itali nuk ka ndonjë shtetas tonë të infektuar.

Ndryshe, në tërë botën raportohet për 2 800 të vdekur dhe mbi 83 000 të infektuar. OBSH megjithatë akoma nuk e ka shpallur pandemi.

Comments
Emisione

Më shumë Emisione

levizja antibixhoz0

Lëvizja Antibixhoz: Miratoni ligjin, largoni lojërat e fatit

Televizioni Globi15 Shkurt, 2020
foto politica

“Politica” me Fatmir Limani

Televizioni Globi8 Shkurt, 2020
Untitled8

Emisioni Vizion – Sulejman Rushiti – Regjisor

Televizioni Globi17 Gusht, 2015
Untitled7

Emisioni Vizion – Luan Zenku – Drejtor i Qendrës për Kulturë, Gostivar

Televizioni Globi17 Gusht, 2015
Untitled6

Emisioni VIZION – Remzi Matoshi – Koreograf

Televizioni Globi17 Gusht, 2015
Untitled5

Emisioni VIZION – SAFET SPAHIU – Dizajn Grafik

Televizioni Globi17 Gusht, 2015
Untitled4

Emisioni VIZION – Shkëlzen Pajaziti – Violinist profesionist

Televizioni Globi17 Gusht, 2015
Untitled3

Emisioni VIZION – Osman Demiri – Fotograf

Televizioni Globi17 Gusht, 2015
Untitled

Emisioni VIZION me Lulzim Haziri – Poet

Televizioni Globi17 Gusht, 2015
Televizioni Globi Gostivar
Bulevard Goce Dellcev pn
Qendra Tregtare City Center II/7
+389 42 210 043
gtv-2013@hotmail.com

2015 Të gjitha të drejtat e rezervuara