Lajme

O.K.H. “Merhamet” dhuroi 100 pako ushqimore dhe veshmbathje në Gostivar

O.K.H. “Merhamet” dhuroi 100 pako ushqimore dhe veshmbathje në Gostivar

Organizata Kulturore dhe Humanitare “Merhamet” ka dhuruar 100 pako me produkte ushqimore dhe higjienike për familjet në nevojë në qytetin e Gostivarit dhe vendbanimeve përreth, si dhe 50 komplete teshash për fëmijët që vinë nga po këto familje për festën e Fitër Bajramit. Muhamet Jusufi nga Organizata “Merhamet” deklaroi se aksione të ngjajshme humanitare janë zhvilluar gjatë gjithë muajit të shenjtë të Ramazanit, teksa falemnderoi donatorët vendor dhe të huaj për përkrahjen e vazhdueshme.

Jusufi u shpreh se aksioni humanitar për shpërndarje të ndihmave gjatë muajit të Ramazanit është planifikuar të realizohet në katër faza, ndërsa numri total i pakove të planifikuara për shpërndarje shkon mbi 4 mijë pako.

Aksione të ngjajshme me shpërndarjen e pakove ndihmëse dhe veshmbathjeve për fëmijë, Organizata Kulturore dhe Humanitare “Merhamet” ka zhvilluar dhe nëpër shumë komuna të tjera të Maqedonisë së Veriut.

Comments
Lajme

Më shumë Lajme

Venko-Filipce-press-za-prv-slucaj-na-koronavirus-1-bg_resize-2

Filipçe: Kemi siguruar 833 mijë doza të vaksinave kundër Covid

Televizioni Globi4 Dhjetor, 2020
php0

Sezoni i ngrohjes rrit rreziqet për zjarre, Bajrami: Mos neglizhohet pastrimi i oxhaqeve

Televizioni Globi4 Dhjetor, 2020
khyp0

Ministri Nuredini lëshoi urdhër për zbatimin e menjëhershëm të masave të shpejta në Rusino

Televizioni Globi4 Dhjetor, 2020
130048324_424555295587560_3535623805611207538_o

Zvicra vendos në listë të kuqe Maqedoninë e Veriut

Televizioni Globi4 Dhjetor, 2020
jiui80

Gostivar, karotreci bart 8 automjete të keqparkuara

Televizioni Globi4 Dhjetor, 2020
129055722_2788742188004513_3146146668342881344_n

Gostivarit i shtohet edhe një magjistër i shkencave juridike

Televizioni Globi4 Dhjetor, 2020
auto_auto-facebook-illustration1508007776_1537515471-79438261537524001

Shantazhon të dashurën për para

Televizioni Globi3 Dhjetor, 2020
100-euro

I riu nga Gostivari dyshohet se mbushi karburant me para të falsifikuara

Televizioni Globi3 Dhjetor, 2020
jrji0

Dyshohet se kishte vjedhur në fshat, arrestohet 48 vjeçari nga Reçani

Televizioni Globi3 Dhjetor, 2020
Televizioni Globi Gostivar
Bulevard Goce Dellcev pn
Qendra Tregtare City Center II/7
+389 42 210 043
gtv-2013@hotmail.com

2015 Të gjitha të drejtat e rezervuara