Nga Vendi

O.H “Dora e rinisë” afër skamnorëve edhe në këtë kohë krizash

O.H “Dora e rinisë” afër skamnorëve edhe në këtë kohë krizash

Organizata humanitare “Dora e Rinisë” nga fshati Forinë, në bashkëpunim me një kompani vendase, ka zhvilluar aksion humanitar për të ju dalë në ndihmë familjeve në nevojë, në kohën kur edhe vendi jonë po përballet me pandeminë e Koronavirusit.

10 pako me produkte ushqimore dhe higjienike me vlerë prej 50 eurove, janë shpërndarë te disa nga familjet skamnore, të cilët nuk kanë mundur të sigurojnë produktet e nevojshme për jetesë.

Hasan Ibrahimi nga Organizata Humanitare “Dora e Rinisë”, shprehet se pakot e dhuruara do të ua lehtësojnë situatën e rënduar ekonomike familjeve nevojtare.

Ibrahimi sqaron se aktiviteti humanitar do të vijojë edhe në ditët në vazhdim, teksa u bën apel drejtuar mërgimtarëve shqiptarë, afaristëve dhe njerëzve human t’i bashkangjiten këtij aksioni.

Kujtojmë se organizata humanitare “Dora e Rinisë”, vazhdimisht ka qenë e angazhuar ne organizimin e aksioneve humanitare për të ju dalë në ndihmë njerëzve në nevojë.

Comments
Nga Vendi

Më shumë Nga Vendi

komuna gv0

Zhbllokohet xhiro – llogaria e Komunës së Gostivarit

Televizioni Globi1 Prill, 2020
policia-3-750x430-1-750x430

Arrestohet një banor i Gostivarit dhe një i Tetovës, policia u gjenë heroinë

Televizioni Globi1 Prill, 2020
Ora-POlicore_Gostivar

Pollog, mbrëmë askush nuk e ka shkelur orën policore

Televizioni Globi1 Prill, 2020
JTYPU;0

Ora policore, Prokuroria e Gostivarit ka sjellur aktakuzë për nëntë persona

Televizioni Globi1 Prill, 2020
vfdjhjhd0

Taravari viziton pikat kontrolluese të Policisë

Televizioni Globi1 Prill, 2020
TSUU0

Borë në prill, zbardhet Gostivari

Televizioni Globi1 Prill, 2020
91929634_2590411601285949_5658318464121569280_n

Halil Kastrati dhuron 150 pako ushqimore për familjet nevojtare në Gostivar

Televizioni Globi31 Mars, 2020
p[[0

Për 24 orë 44 pacientë të prekur ng koronavirusi

Televizioni Globi31 Mars, 2020
sdgsae5yh0

Mësimi online ngec në Gostivar, Taravari thirrje Ademit: Krijo kushte për nxënësit

Televizioni Globi31 Mars, 2020
Televizioni Globi Gostivar
Bulevard Goce Dellcev pn
Qendra Tregtare City Center II/7
+389 42 210 043
gtv-2013@hotmail.com

2015 Të gjitha të drejtat e rezervuara