Nga Vendi

Nuk respektoi masat kundër virusit korona, policia arreston 57-vjeçarin nga Dobërdolli

Nuk respektoi masat kundër virusit korona, policia arreston 57-vjeçarin nga Dobërdolli

Dje rreth orës 20:00 në fshatin Dobridoll të Gostivarit, policia ka arrestuar 57 vjeçarin V.XH. për shkak se gjatë kontrollit në lokalin e tij, respektivisht në një internet kafe, Inspektorati ka gjetur 12 persona.

Personat në fjalë janë mbledhur në lokal në kundërshtim me masat e qeverisë për parandalimin e shpërndarjes së virusit korona. Policia njofton se personi në fjalë ka kryer vepër penale, gjegjësisht ka thyer ligjin sipas nenit 206 të Kodit Penal: “Mosrespektim i rregulloreve shëndetësore gjatë epidemisë”.

Comments
Nga Vendi

Më shumë Nga Vendi

1`0

“Rusino”, eko-aktivistët e lëshuan trarin, nuk lejojnë as kamionët nga Gostivari të transportojnë mbeturina

Televizioni Globi2 Gusht, 2020
foto10

Nisi therja e kurbanëve të Muftinisë së Gostivarit

Televizioni Globi1 Gusht, 2020
rusino0

Gostivar, vend i veçantë në “Rusino” për hedhjen e mbetjeve të kurbaneve

Televizioni Globi31 Korrik, 2020
71542458_1272555079593484_1929672469006778368_n

Mesazh-urimi i kryetarit Arben Taravari për festën e Kurban Bajramit

Televizioni Globi30 Korrik, 2020
SINAN0

Kurban Bajrami, Çajla i gëzon sërish çajlasit

Televizioni Globi30 Korrik, 2020
RH0

Kurban Bajrami, O.H “Dora e rinisë” realizon aksionin e rradhës

Televizioni Globi30 Korrik, 2020
tregu0

Inpsketoriati i AUV dhe policia nuk i lejojnë blegtorët e Gostivarit të shesin kurbana

Televizioni Globi30 Korrik, 2020
pji[o0

Kurban Bajrami,mesazh i u. d. Reis’ul-Ulema h. hfz. Shaqir ef. Fetahu

Televizioni Globi30 Korrik, 2020
jusuf0

Namazi i sabahut do të falet në shtëpi, Bajrami në xhami

Televizioni Globi30 Korrik, 2020
Televizioni Globi Gostivar
Bulevard Goce Dellcev pn
Qendra Tregtare City Center II/7
+389 42 210 043
gtv-2013@hotmail.com

2015 Të gjitha të drejtat e rezervuara