Nga Vendi

Nuhiu: Nëse vërtetohet se ka pasur neglizhencë ndaj thirrjeve së qytetares së prekur nga koronavirusi, nga mjekja do të kërkohet përgjegjësi penale

Nuhiu: Nëse vërtetohet se ka pasur neglizhencë ndaj thirrjeve së qytetares së prekur nga koronavirusi, nga mjekja do të kërkohet përgjegjësi penale

Nëse vërtetohet se ka pasur lëshime, ndaj mjekes e cila nuk e ka pranuar qytetaren e Gostivarit nga dita e parë për kontroll, dhe e cila doli pastaj pozitive me virusin korona, do të ketë përgjgjegjësi penale. Këtë njoftim e bëri zv.ministri i MPB-së, Agim Nuhiu i cili sot qendori për vizitë në policinë e Gostivarit.

Zv.ministri Nuhiu tha se deri tani kemi katër fletparaqitje penale kundër tre pronarëve të objekteve hotelerike pasi kanë shërbyer klientë edhe përskaj ndalesës, dhe një personi i cili nuk e ka respektuar vetëizolimin.

Presoni i cili nuk e ka respektuar vetëizolimin është 51-vjeçarit V.A. nga Çegrani i Gostivarit. Ai dyshohet se më datë 19-mars të këtij viti, gjatë orëve të pasditës, ka dalur nga shtëpia dhe ka lëvizur nëpër fshat edhe pse i njëjti ka qenë në izolim të detyrueshëm shtëpiak, duke filluar prej datës 13 mars, me ç’rast ai prap është kthyer në izolim. Nuhiu apeloni banorët e Gostivarit t’u përmbahen masave dhe asessi mos qendrojnë në grupe, pasi do të ballafaqohen me reagimin e policisë.

Uniformat blu thonë se padi penale do të ketë ndaj çdo shkelësi të rekomandimeve qeveritare.

Comments
Nga Vendi

Më shumë Nga Vendi

komuna gv0

Zhbllokohet xhiro – llogaria e Komunës së Gostivarit

Televizioni Globi1 Prill, 2020
policia-3-750x430-1-750x430

Arrestohet një banor i Gostivarit dhe një i Tetovës, policia u gjenë heroinë

Televizioni Globi1 Prill, 2020
Ora-POlicore_Gostivar

Pollog, mbrëmë askush nuk e ka shkelur orën policore

Televizioni Globi1 Prill, 2020
JTYPU;0

Ora policore, Prokuroria e Gostivarit ka sjellur aktakuzë për nëntë persona

Televizioni Globi1 Prill, 2020
vfdjhjhd0

Taravari viziton pikat kontrolluese të Policisë

Televizioni Globi1 Prill, 2020
TSUU0

Borë në prill, zbardhet Gostivari

Televizioni Globi1 Prill, 2020
91929634_2590411601285949_5658318464121569280_n

Halil Kastrati dhuron 150 pako ushqimore për familjet nevojtare në Gostivar

Televizioni Globi31 Mars, 2020
p[[0

Për 24 orë 44 pacientë të prekur ng koronavirusi

Televizioni Globi31 Mars, 2020
sdgsae5yh0

Mësimi online ngec në Gostivar, Taravari thirrje Ademit: Krijo kushte për nxënësit

Televizioni Globi31 Mars, 2020
Televizioni Globi Gostivar
Bulevard Goce Dellcev pn
Qendra Tregtare City Center II/7
+389 42 210 043
gtv-2013@hotmail.com

2015 Të gjitha të drejtat e rezervuara