Nga Vendi

Një polic nga Gostivari del pozitiv për Covid 19

Një polic nga Gostivari del pozitiv për Covid 19

Për mbi tre javë pa asnjë rast të ri të evidentuar, sot shënohet rast i ri me Covid 19 pozitiv në Gostivar. Bëhet fjalë për një punonjës policor, i cili mendohet të jetë infektuar nga një kolegë i tij nga Ohri, me të cilin ka pasur kontakt së fundmi, kurse edhe ai ka dalë pozitiv me koronavirus.

Jakup Jakupi, drejtori i Spitalit të Përgjithshëm të Gostivarit “Ferid Murad”, tha se pacienti është vendosur në vetë-izolim dhe mjekimin do ta vazhdojnë në kushte shtëpiake pasi gjendja e tij shëndetësore paraqitet stabile.

Deri më tani në rajonin e Gostivarit janë realizuar mbi 250 teste për Covdi 19, prej ku 21 persona kanë rezultuar pozitiv, katër janë aktiv, duke llogaritur edhe rastin e fundit me punonjësin e policisë së Gostivarit.

Në Komunën e Vrapçishtit poashtu ka një rast aktiv, ndërsa i infektuari me profesion është mjek. Në komunën më të vogël të Mavrovë-Rostushë ka dy rase aktive, një punonjës të ndërmarrjes publike të kësaj komune dhe një punonjës i transportit publik.

Nga ky virus në raonin më të gjerë të Gostivarit, jetën e kanë humbur dy persona.

Comments
Nga Vendi

Më shumë Nga Vendi

php0

Sezoni i ngrohjes rrit rreziqet për zjarre, Bajrami: Mos neglizhohet pastrimi i oxhaqeve

Televizioni Globi4 Dhjetor, 2020
130048324_424555295587560_3535623805611207538_o

Zvicra vendos në listë të kuqe Maqedoninë e Veriut

Televizioni Globi4 Dhjetor, 2020
jiui80

Gostivar, karotreci bart 8 automjete të keqparkuara

Televizioni Globi4 Dhjetor, 2020
129055722_2788742188004513_3146146668342881344_n

Gostivarit i shtohet edhe një magjistër i shkencave juridike

Televizioni Globi4 Dhjetor, 2020
auto_auto-facebook-illustration1508007776_1537515471-79438261537524001

Shantazhon të dashurën për para

Televizioni Globi3 Dhjetor, 2020
100-euro

I riu nga Gostivari dyshohet se mbushi karburant me para të falsifikuara

Televizioni Globi3 Dhjetor, 2020
jrji0

Dyshohet se kishte vjedhur në fshat, arrestohet 48 vjeçari nga Reçani

Televizioni Globi3 Dhjetor, 2020
HKUI;O0

Reagim ndaj akuzave të pabaza të BDI – Dega në Gostivar, në lidhje me qentë endacak dhe deponinë Rusino

Televizioni Globi2 Dhjetor, 2020
thumbnail_Press Konferencë - BDI, Gostivar 02.12.2020 (5)

Xhaferi: Situata me qentë endacak në Gostivar është alarmante

Televizioni Globi2 Dhjetor, 2020
Televizioni Globi Gostivar
Bulevard Goce Dellcev pn
Qendra Tregtare City Center II/7
+389 42 210 043
gtv-2013@hotmail.com

2015 Të gjitha të drejtat e rezervuara