Nga Vendi

Në rajonin e Gostivarit evidentohen 147 persona në vetëizolim

Në rajonin e Gostivarit evidentohen 147 persona në vetëizolim

Në vazhdën e mesazheve vetëdijësuese se si të mbrohemi nga rreziku i virusit Korona të njohur si Covid 19 i cili po shënon raste të reja në vendin tonë, zëdhenësi i Sektorit për Punë të Brendshme – Tetovë, Fatmir Rexhepi ka apeluar qytetarët të respektojnë rekomandimet mbrojtëse propozuar nga Qeveria.

Rexhepi thotë se personat që nuk respektojnë masat mbrojtëse do të ballafaqohen me implikacione ligjore, duke mos përjashtuar as gjobat.

Rexhepi sqaroi se në rajonin e Pollogut deri sot janë kthyer 442 persona të cilët kanë nënshkruar deklaratë për vetëizolim, prej të cilëve 295 persona në rajonin e Tetovës dhe 147 të tjerë në rajonin e Gostivarit.

Ndyshe nga Sektrori për Punë të Bendshme Tetovë njoftojnë se ekipet policore në bashkëpunim me Inspektoriatin Shtetëror të Tregut janë vazhdimisht në terren duke kryer kontrolle.

Comments
Nga Vendi

Më shumë Nga Vendi

komuna gv0

Zhbllokohet xhiro – llogaria e Komunës së Gostivarit

Televizioni Globi1 Prill, 2020
policia-3-750x430-1-750x430

Arrestohet një banor i Gostivarit dhe një i Tetovës, policia u gjenë heroinë

Televizioni Globi1 Prill, 2020
Ora-POlicore_Gostivar

Pollog, mbrëmë askush nuk e ka shkelur orën policore

Televizioni Globi1 Prill, 2020
JTYPU;0

Ora policore, Prokuroria e Gostivarit ka sjellur aktakuzë për nëntë persona

Televizioni Globi1 Prill, 2020
vfdjhjhd0

Taravari viziton pikat kontrolluese të Policisë

Televizioni Globi1 Prill, 2020
TSUU0

Borë në prill, zbardhet Gostivari

Televizioni Globi1 Prill, 2020
91929634_2590411601285949_5658318464121569280_n

Halil Kastrati dhuron 150 pako ushqimore për familjet nevojtare në Gostivar

Televizioni Globi31 Mars, 2020
p[[0

Për 24 orë 44 pacientë të prekur ng koronavirusi

Televizioni Globi31 Mars, 2020
sdgsae5yh0

Mësimi online ngec në Gostivar, Taravari thirrje Ademit: Krijo kushte për nxënësit

Televizioni Globi31 Mars, 2020
Televizioni Globi Gostivar
Bulevard Goce Dellcev pn
Qendra Tregtare City Center II/7
+389 42 210 043
gtv-2013@hotmail.com

2015 Të gjitha të drejtat e rezervuara