Nga Vendi

Ndërron jetë imami i fsh. Çajlë , H. Bari ef. Jakupi

Ndërron jetë imami i fsh. Çajlë , H. Bari ef. Jakupi

“Të All-llahut jemi dhe tek Ai është kthimi jonë”

Sot (e xhuma) 20.03.2020, në orët e hershme të mëngjesit, ndërroi jetë imami i fsh. Çajlë, H. Bari ef. Jakupi.

Bari ef. Jakupi u lind më 04.01.1959 në fshatin Balindoll. Shkollën fillore e kreu në SH.F. “ISMAIL QEMALI” në Gostivar, kurse të mesmen në Damask të R. së Sirisë në vitin 1979.

Më pas vazhdon studimet në Univerzitetin e Az’harit në Kajro – Dega e Tefsirit në vitin 1984.

Me kthimin e tij në vendlidje, punësohet si imam në Xhaminë e fshatit Balindoll në kohëzgjatje prej 5 viteve. Prej vitit 1997, punësohet si imam, hatib, vaiz dhe mualim në Xhaminë e fsh. Çajlë II, ku edhe sot e kësaj dite e kreu me nder e përgjegjësi deri më sot. H. Bari ef. Jakupi ishte edhe anëtar i Muftinisë së BFI-Gostivar. Varimi bèhet me Ikindinë.

Comments
Nga Vendi

Më shumë Nga Vendi

komuna gv0

Zhbllokohet xhiro – llogaria e Komunës së Gostivarit

Televizioni Globi1 Prill, 2020
policia-3-750x430-1-750x430

Arrestohet një banor i Gostivarit dhe një i Tetovës, policia u gjenë heroinë

Televizioni Globi1 Prill, 2020
Ora-POlicore_Gostivar

Pollog, mbrëmë askush nuk e ka shkelur orën policore

Televizioni Globi1 Prill, 2020
JTYPU;0

Ora policore, Prokuroria e Gostivarit ka sjellur aktakuzë për nëntë persona

Televizioni Globi1 Prill, 2020
vfdjhjhd0

Taravari viziton pikat kontrolluese të Policisë

Televizioni Globi1 Prill, 2020
TSUU0

Borë në prill, zbardhet Gostivari

Televizioni Globi1 Prill, 2020
91929634_2590411601285949_5658318464121569280_n

Halil Kastrati dhuron 150 pako ushqimore për familjet nevojtare në Gostivar

Televizioni Globi31 Mars, 2020
p[[0

Për 24 orë 44 pacientë të prekur ng koronavirusi

Televizioni Globi31 Mars, 2020
sdgsae5yh0

Mësimi online ngec në Gostivar, Taravari thirrje Ademit: Krijo kushte për nxënësit

Televizioni Globi31 Mars, 2020
Televizioni Globi Gostivar
Bulevard Goce Dellcev pn
Qendra Tregtare City Center II/7
+389 42 210 043
gtv-2013@hotmail.com

2015 Të gjitha të drejtat e rezervuara