Nga Vendi

Muftiu Fetahu dekoron me mirënjohje dy aktivistë të dalluar të Muftinisë së Gostivarit

Muftiu Fetahu dekoron me mirënjohje dy aktivistë të dalluar të Muftinisë së Gostivarit

Sot në vizitë të Muftinisë së BFI – Gostivar ishin Irsal ef Jakupi – sekretar i përgjithshëm i BFI të RMV – së, dr. sub.sci.Jusuf Veseli, përgjegjës i repartit të gastrës në Spitalin “8 Shtatori” – Shkup dhe Mr. Lulzim Zeqiri, ish drejtor dhe arsimtar aktual në sh. f ‘”Përparimi” Çegran.

Ata i priti Muftiu H. Shaqir Fetahu me bashkpunëtorët e tij. Biseduan rreth rrjedhave të kohës dhe pēr shum vlera tjera. Dr. Sub.sci Jusuf Vejselit dhe Mr Lulzim Zeqirit, Muftiu ju ndau dekoratë për kontributin e tyre të vazhdueshem në Zeqat dhe Sadekatul fitër si dhe donacione tjera në institucionet fetaro arsimore te BFI e RMV.

Comments
Nga Vendi

Më shumë Nga Vendi

php0

Sezoni i ngrohjes rrit rreziqet për zjarre, Bajrami: Mos neglizhohet pastrimi i oxhaqeve

Televizioni Globi4 Dhjetor, 2020
130048324_424555295587560_3535623805611207538_o

Zvicra vendos në listë të kuqe Maqedoninë e Veriut

Televizioni Globi4 Dhjetor, 2020
jiui80

Gostivar, karotreci bart 8 automjete të keqparkuara

Televizioni Globi4 Dhjetor, 2020
129055722_2788742188004513_3146146668342881344_n

Gostivarit i shtohet edhe një magjistër i shkencave juridike

Televizioni Globi4 Dhjetor, 2020
auto_auto-facebook-illustration1508007776_1537515471-79438261537524001

Shantazhon të dashurën për para

Televizioni Globi3 Dhjetor, 2020
100-euro

I riu nga Gostivari dyshohet se mbushi karburant me para të falsifikuara

Televizioni Globi3 Dhjetor, 2020
jrji0

Dyshohet se kishte vjedhur në fshat, arrestohet 48 vjeçari nga Reçani

Televizioni Globi3 Dhjetor, 2020
HKUI;O0

Reagim ndaj akuzave të pabaza të BDI – Dega në Gostivar, në lidhje me qentë endacak dhe deponinë Rusino

Televizioni Globi2 Dhjetor, 2020
thumbnail_Press Konferencë - BDI, Gostivar 02.12.2020 (5)

Xhaferi: Situata me qentë endacak në Gostivar është alarmante

Televizioni Globi2 Dhjetor, 2020
Televizioni Globi Gostivar
Bulevard Goce Dellcev pn
Qendra Tregtare City Center II/7
+389 42 210 043
gtv-2013@hotmail.com

2015 Të gjitha të drejtat e rezervuara