Nga Maqedonia

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti në mbarë vendin do të jetë me vranësira të ndryshueshme, në pjesët perëndimore dhe veriore me kushte për shi lokal. Do të fryjë erë mesatare në drejtim veriperëndimor.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej minus një deri në zero, ndërsa ajo e ditës prej minus gjashtë deri në 18 gradë Celsius.
Në Gostivar moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme. Do të fryjë erë mesatare në drejtim veriperëndimor.

Temperatura e mëngjesit do të arrijë deri në zero gradë, ndërsa ajo e ditës deri në 12 gradë Celsius.

Vijon periudhë e motit me vranësira të ndryshueshme me reshje të kohëpaskohshme lokale të shiut, ndërsa vetëm në viset më të larta do të ketë dëborë.

Comments
Nga Maqedonia

Më shumë Nga Maqedonia

60

Kreu i BFI-së vizitoi Dibrën

Televizioni Globi26 Shtator, 2020
moti-me-shi-xhamia-593x380-1

Hasani dhe Shabani zyrtarisht zëvendësministra nga Gostivari

Televizioni Globi24 Shtator, 2020
110117939_278080813517952_574583436852653662_n

Merr flakë furgoni i cili barte materialin zgjedhor nga Gostivari për në Shkup

Televizioni Globi16 Korrik, 2020
1te0

KSHZ: LSDM-ja 46 deputetë, VMRO-DPMNE 44, BDI 15, ASH-A 12, E Majta 2, PDSH 1

Televizioni Globi16 Korrik, 2020
10

Taravari: Koalicioni ASH-AAA, në epërsi të madhe

Televizioni Globi15 Korrik, 2020
Moti-ne-Maqedoni

Mot sot në Maqedoninë e Veriut

Televizioni Globi15 Korrik, 2020
zgjedhje

Zgjedhje të parakohshme parlamentare në Maqedoninë e Veriut

Televizioni Globi15 Korrik, 2020
104284949_10158200326244627_843801590558165019_o

Delegacion i OBSH-së viziton BFI-në

Televizioni Globi25 Qershor, 2020
Blood sample tube positive with COVID-19

Koronavirusi konfirmohet tek 570 njerëz nga 18 qytete, prej nesër masa të reja për lëvizje të kufizuar

Televizioni Globi7 Prill, 2020
Televizioni Globi Gostivar
Bulevard Goce Dellcev pn
Qendra Tregtare City Center II/7
+389 42 210 043
gtv-2013@hotmail.com

2015 Të gjitha të drejtat e rezervuara