Nga Maqedonia

Mbyllen të gjitha bizneset, vetëm barnatoret dhe dyqanet ushqimore do të punojnë

Mbyllen të gjitha bizneset, vetëm barnatoret dhe dyqanet ushqimore do të punojnë

Qeveria e Maqedonisë së Veriut në seancën e saj ka marrë vendi për formimin e Shtabit të Krizës të cilën do ta udhëheq kryeministri teknik, Oliver Spasovski, informoi Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe.

“Qeveria ka formuar Shtab të Krizës e cila do të kryesohet nga kryeministri teknik Oliver Spasovski dhe do të përfshijë Ministrit e Shëndetësisë, Mbrojtjes, Punëve të Brendshme, Transportit dhe Lidhjeve, Financave, Arsimit dhe Shkencës, Punëve të Jashtme dhe Drejtorin e Qendrës për Menaxhim me Kriza dhe Drejtorin për Mbrojtje dhe Shpëtim”, informoi Filipçe.

Ministri informoi se Qeveria mori edhe këto vendim:

Do të mbyllen të gjitha vendkalimet kufitare përveç atyre në Tabanoc, Qafthan, Deve Bair, Bogorodicë dhe Bllacë. Të mbyllet vendkalimin kufitar në Aeroportin e Ohrit. Ndalimi i hyrjes për shtetasit e huaj dhe vendet me rrezik të mesëm, përveç atyre për të cilët Ministria e Brendshme do të pranojë. Ndalohet tërësisht puna e kafeterive, bareve, kazinove dhe bastoreve. Të gjithë personat juridik mund të punojnë ose të bëjnë shitje përmes mënyrës alternative siç është online, apo përmes telefonit.

Comments
Nga Maqedonia

Më shumë Nga Maqedonia

Venko-Filipce

18 raste të reja me korona në RMV, dy të tjerë të vdekur

Televizioni Globi29 Mars, 2020
cnjegnjagerh-181916-890x395

Të shtunën dhe të dielën ora policore nga ora 16

Televizioni Globi25 Mars, 2020
korona-virus-7-960x540

29 raste të reja me koronavirus në RMV, numri shkon në 177

Televizioni Globi25 Mars, 2020
venko0

Rritet numri i të infektuarve, edhe 19 persona të prekur nga virusi korona në Maqedoni

Televizioni Globi20 Mars, 2020
Shpani-a-Protokol-Ste-t-department

Ambasadori spanjoll e dorëzoi në Stejt Departament ratifikimin për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO

Televizioni Globi20 Mars, 2020
thumbnail_Foto (3)

Presidenti Pendarovski shpall gjendje të jashtëzakonshme në Maqedoninë e Veriut

Televizioni Globi18 Mars, 2020
upatstvo-za-koronavirus

SHGM dhe KEMM përgatitën udhëzime për raportim të sigurt dhe profesional mbi koronavirusin

Televizioni Globi18 Mars, 2020
IMG-20200316-WA0004

Vështrim nga një këndvështrim tjetër për “Koronavirusin”

Televizioni Globi17 Mars, 2020
Venkoo

Filipçe: 26 pacientë të infektuar me koronavirus, 17 janë në Shkup, 9 në dibër

Televizioni Globi17 Mars, 2020
Televizioni Globi Gostivar
Bulevard Goce Dellcev pn
Qendra Tregtare City Center II/7
+389 42 210 043
gtv-2013@hotmail.com

2015 Të gjitha të drejtat e rezervuara