Nga Vendi

Matje temperature dhe anketë epidemiologjike për ata që futen në Spitalin e Gostivarit

Matje temperature dhe anketë epidemiologjike për ata që futen në Spitalin e Gostivarit

Të gjithë personat të cilët nga dita e sotme futen në Spitalin e Gostivarit do t’i nënshtrohen matjes së temperaturës dhe anketës epidemiologjke. Kjo masë vlenë pos pacientëve dhe për personelin mjekësor. Te ata që do të konstatohet temperaturë e lartë, do të dërgohen për trajtim të mëtutjeshëm në Repartin Infektiv.

“Nga sot në hyrjen kryesore të spitalit të Gostivarit nga personeli mjeksorë dhe personat e autorizuar të sigurimit të objektit bëhet matja e temperaturës dhe anketa e epidemiologjis për të gjithë të punsuarit dhe pacientët të cilët vizitojnë spitalin e Gostivarit. Personat të cilët do te kenë temperaturë të lartë dhe shenja dyshuese automatikisht do të dërgohen në repartin e infektologjisë për trajtim të mëtutjeshëm”,

thuhet në njoftimin e drejtorisë së Spitalit të Gostivarit. Nga aty ftojnë qytetarët që të kontribojnë që sa më shpejtë të tejkalojmë krizën e epideminsë.

Comments
Nga Vendi

Më shumë Nga Vendi

komuna gv0

Zhbllokohet xhiro – llogaria e Komunës së Gostivarit

Televizioni Globi1 Prill, 2020
policia-3-750x430-1-750x430

Arrestohet një banor i Gostivarit dhe një i Tetovës, policia u gjenë heroinë

Televizioni Globi1 Prill, 2020
Ora-POlicore_Gostivar

Pollog, mbrëmë askush nuk e ka shkelur orën policore

Televizioni Globi1 Prill, 2020
JTYPU;0

Ora policore, Prokuroria e Gostivarit ka sjellur aktakuzë për nëntë persona

Televizioni Globi1 Prill, 2020
vfdjhjhd0

Taravari viziton pikat kontrolluese të Policisë

Televizioni Globi1 Prill, 2020
TSUU0

Borë në prill, zbardhet Gostivari

Televizioni Globi1 Prill, 2020
91929634_2590411601285949_5658318464121569280_n

Halil Kastrati dhuron 150 pako ushqimore për familjet nevojtare në Gostivar

Televizioni Globi31 Mars, 2020
p[[0

Për 24 orë 44 pacientë të prekur ng koronavirusi

Televizioni Globi31 Mars, 2020
sdgsae5yh0

Mësimi online ngec në Gostivar, Taravari thirrje Ademit: Krijo kushte për nxënësit

Televizioni Globi31 Mars, 2020
Televizioni Globi Gostivar
Bulevard Goce Dellcev pn
Qendra Tregtare City Center II/7
+389 42 210 043
gtv-2013@hotmail.com

2015 Të gjitha të drejtat e rezervuara