Nga Vendi

Kuzhina “Emona” dhuroi iftar për 200 persona

Kuzhina “Emona” dhuroi iftar për 200 persona

Thellimi i krizës ekonomike si pasojë e pandemisë nga Covid 19, ka bërë që afaristët dhe biznismenët e Gostivarit, ti shtojnë aktivitetet e tyre bamirëse. E tillë është edhe kuzhina popullore “Emona” nga fshati Çajlë, e cila ka dhuruar iftar për 200 persona. I gjithë ushqimi i përgatitur, ku nuk mungoi as ëmbëlsira, u srevua në paketime adekuate dhe familjeve të dedikuara u është dërguar deri në shtëpitë e tyre. Kryetari i bashkësisë lokale të fshatit Çajlë, Sinan Elezi theksoi se aksioni vullnetar i kësaj kuzhine përcjell dy mesazhe, atë për mos pasur asnjë sofër bosh për Ramazan, por edhe solidarizimin në këto kohë të vështira me njëri-tjerin si pasojë e situatës së krijuar nga koronavirusi.

Ushqimi i dhuruar nga kuzhina “Emona” u shpërnda para kohës së iftarit ndërsa kishte kushtuar rreth 1000 euro.

Sonte iftar do të përgatitet për familjet nevojtare të Çajlës. Iftari i sontëm financohet nga Sulejman Jonuzi, mërgimtar nga ky fshat, i cili me punë të përkohshme ndodhet në Zvicër.

Comments
Nga Vendi

Më shumë Nga Vendi

oghju0

LSDM e Gostivarit kërkon dorëheqjen e ministrit teknik Çulev

Televizioni Globi30 Maj, 2020
fototgh0

Shaqir Fetahu merr zyrtarisht postin e kryetarit të BFI-së

Televizioni Globi30 Maj, 2020
bhxsh0

Lokalet e Gostivarit respektojnë masat mbrojtëse

Televizioni Globi28 Maj, 2020
KUJTIMI

DR. KUJTIM XHELILI PJESË E RËNDËSISHME E KARDIOPLOGJISË SË VENDIT | FOTO

Televizioni Globi28 Maj, 2020
REGJISTRIMI0

Nga 1 Qershori fillon regjistrimi i nxënësve filloristë nëpër shkolla

Televizioni Globi28 Maj, 2020
nfhtj0

Komuna e Gostivarit ka realizuar mbi 150 mijë euro investime nëpër shkolla

Televizioni Globi28 Maj, 2020
jakup0

Nga fillimi i pandemisë në rajonin e Gostivarit janë testuar 367 qytetarë

Televizioni Globi28 Maj, 2020
jmhhk0

Rijaseti i BFI-së shkarkoi Sulejman Rexhepin nga posti i kryetarit të BFI-së

Televizioni Globi27 Maj, 2020
10

LSDM e Gostivarit: Lufta me koronavirusin vazhdon me respektim të masave mbrojtëse

Televizioni Globi27 Maj, 2020
Televizioni Globi Gostivar
Bulevard Goce Dellcev pn
Qendra Tregtare City Center II/7
+389 42 210 043
gtv-2013@hotmail.com

2015 Të gjitha të drejtat e rezervuara