Nga Rajoni

Kryetari Taravari për vizitë në Tiranë

Kryetari Taravari për vizitë në Tiranë

Kryetari i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari mori pjesë në ceremoninë solemne të organizuar me rastin e 100 vjetorit të Tiranës si kryeqytet.

“Tirana sot i mbush 100 vjet kryeqytet. Është privilegj dhe kënaqësi që si Komunë e Gostivarit të jemi zyrtarisht pjesë e festës së kryeqytetit njëshekullor të të gjithë shqiptarëve. U shkruajt sot me germa të arta historia e Tiranës, uroj edhe për 1000 shekuj në vazhdim! Gëzuar datëlindjen Tiranës së të gjithëve! – thotë kryetari Taravari.

Në ceremoninë e dedikuar kësaj ngjarje të rëndësishme të kombit shqiptar, morën pjesë deputetë, anëtarë të qeverisë, kryetarë komunash nga vendi dhe trevat shqiptare, personalitete të klerit dhe të kulturës shqiptare si dhe pasardhës të familjeve të vjetra të zonës.

84832935_10221515889867698_8374225846742810624_n

84943768_10221515891187731_4205846947946299392_n

84963712_10221515894027802_1380403051575115776_n

85015025_10221515894347810_3555884427441602560_n

85019826_10221515893947800_2282139806261575680_n

85030232_10221515896667868_4381201365901246464_n

85079145_10221515894307809_7855644584821391360_n

85145129_10221515890427712_8125601554460835840_n

Comments
Nga Rajoni

Më shumë Nga Rajoni

0EC09AE6-AE0C-4F9B-B24B-1697A78A106F-696x392

Gjinekologia shqiptare shpallet mjekja më e mirë në Slloveni

Televizioni Globi28 Shtator, 2020
119967385_3290128647719674_4367672968473357874_n

Vazhdojnë promiovimet e kryeveprës së UÇK-së,” Bardhësitë e Atdheut” e autorit, Afrim Mustafa

Televizioni Globi23 Shtator, 2020
33333-780x439

Kosova feston 12-vjetorin e pavarësisë

Televizioni Globi17 Shkurt, 2020
auto_kurti1581721155

Kurti, Vuçiqit: Sa më shpejtë që çliroheni nga Kosova, aq më mirë për të dy vendet do të jetë

Televizioni Globi15 Shkurt, 2020
83946011_185967742485841_1814357922868625408_n-780x439

Qeveria Kurti shfuqizon vendimin e Haradinajt për rritjen e pagave

Televizioni Globi12 Shkurt, 2020
1581408143_rama

Albin Kurti e nis detyrën nga Shqipëria, mbërrin në Tiranë për herë të parë si kryeministër

Televizioni Globi11 Shkurt, 2020
ddd-2

Meta takohet me Matthew Palmer

Televizioni Globi8 Shkurt, 2020
Kosovo's President Hashim Thaci gives an interview for REUTERS in his office in Kosovo's capital Pristina

Thaçi i bindur: Do të rikandidoj dhe do të rizgjidhem president

Televizioni Globi8 Shkurt, 2020
Hashim-Tha--i-480x300

Thaçi: Sa më shumë gaz e dhunë në Kuvend më e zbehtë përkrahja për UNESCO

Televizioni Globi31 Tetor, 2015
Televizioni Globi Gostivar
Bulevard Goce Dellcev pn
Qendra Tregtare City Center II/7
+389 42 210 043
gtv-2013@hotmail.com

2015 Të gjitha të drejtat e rezervuara