Nga Vendi

Komuna e Gostivarit do të kryejë dezinfekim të shkollave

Komuna e Gostivarit do të kryejë dezinfekim të shkollave

Edhe pse Ministria e Arsimit dhe Shkencës tha se ky vit shkollor mbyllet me mësim në distancë dhe nxënësit nuk do të kthehen në bankat shkollore, Komuna e Gostivarit planifikon të bëjë dezinfektim të objekteve shkollore. Sipas kreytarit Arben Taravari mësimi duhej të vazhdonte me kthim të nxënësve nëpër shkolla dhe për shkak të humbjeve, mësim të mbahej deri në muajin gusht. Ai tha se Qeveria shpesh ka sjellur vendime dhe të njejtit I ka anuluar, prandaj pret që edhe vendimin me shkollat ta anulojë.

Në rrjedhë janë regjistrimet në shkollë fillore dhe të mesme. Konkurse janë hapur për në muajin qershor. Se a pritet të ketë ndonjë masë të veçantë gjatë regjistrimit, Taravari tha se janë në pritje të MASH se si do të veprohet. Nga kjo e fundit kanë theksuar se janë duke përpiluar protokoll i cili duhet të marrë pëlqim edhe nga Komisioni për Sëmundje Ngjitëse.

Ndërkohë, nuk do të ketë dekret të veçantë për mënyrën se si maturantët do të selektohen gjatë regjistrimit në fakultet, por ajo do t’u lihet në dorë vetë fakulteteve.

Comments
Nga Vendi

Më shumë Nga Vendi

php0

Sezoni i ngrohjes rrit rreziqet për zjarre, Bajrami: Mos neglizhohet pastrimi i oxhaqeve

Televizioni Globi4 Dhjetor, 2020
130048324_424555295587560_3535623805611207538_o

Zvicra vendos në listë të kuqe Maqedoninë e Veriut

Televizioni Globi4 Dhjetor, 2020
jiui80

Gostivar, karotreci bart 8 automjete të keqparkuara

Televizioni Globi4 Dhjetor, 2020
129055722_2788742188004513_3146146668342881344_n

Gostivarit i shtohet edhe një magjistër i shkencave juridike

Televizioni Globi4 Dhjetor, 2020
auto_auto-facebook-illustration1508007776_1537515471-79438261537524001

Shantazhon të dashurën për para

Televizioni Globi3 Dhjetor, 2020
100-euro

I riu nga Gostivari dyshohet se mbushi karburant me para të falsifikuara

Televizioni Globi3 Dhjetor, 2020
jrji0

Dyshohet se kishte vjedhur në fshat, arrestohet 48 vjeçari nga Reçani

Televizioni Globi3 Dhjetor, 2020
HKUI;O0

Reagim ndaj akuzave të pabaza të BDI – Dega në Gostivar, në lidhje me qentë endacak dhe deponinë Rusino

Televizioni Globi2 Dhjetor, 2020
thumbnail_Press Konferencë - BDI, Gostivar 02.12.2020 (5)

Xhaferi: Situata me qentë endacak në Gostivar është alarmante

Televizioni Globi2 Dhjetor, 2020
Televizioni Globi Gostivar
Bulevard Goce Dellcev pn
Qendra Tregtare City Center II/7
+389 42 210 043
gtv-2013@hotmail.com

2015 Të gjitha të drejtat e rezervuara