Nga Vendi

Kompania “Almero” dhuron shtretër të rinj për Repartin Infektiv

Kompania “Almero” dhuron shtretër të rinj për Repartin Infektiv

Kompania “Almero” i ka dhuruar Spitalit të Përgjithshëm të Gostivarit “Ferid Murad” shtretër të rinj. Shtretërit janë vendosur te Reparti Infektiv, aty ku mendohet se më së shumti ka nevojë si pasojë e situatës së krijuar nga pandemia me virusin korona.

Kompania njofoti se së bashku me 20 shtretërit janë dhuruar edhe po aq çarshafë të cilët nuk e lëshojnë ujin. Drejtori i Spitalit të Gostivarit, Jakup Jakupi ka falenderuar kompaninë për këtë gjest huam, duke shtuar se çdo ndihmë sot është e mirëseardhur për spitalin tonë.

Drejtori Jakupi bëri të ditur se edhe nga shumë biznese tjera të Gostivarit kanë pranuar ndihmë, mesin e tyre edhe nga Kaçamaku i cili u ka dhuruar 200 maska dhe skafanderë të cilat qepen nga vetë familja që drejton këtë biznes.

Kompania “Almero” paraprakisht shtretër ka dhuruar edhe për Klinikën Infektive në Shkup, ndërsa sipas nevojës një gjë të tillë thonë se do ta bëjnë edhe për Spitalin Klinik të Tetovës.

Comments
Nga Vendi

Më shumë Nga Vendi

komuna gv0

Zhbllokohet xhiro – llogaria e Komunës së Gostivarit

Televizioni Globi1 Prill, 2020
policia-3-750x430-1-750x430

Arrestohet një banor i Gostivarit dhe një i Tetovës, policia u gjenë heroinë

Televizioni Globi1 Prill, 2020
Ora-POlicore_Gostivar

Pollog, mbrëmë askush nuk e ka shkelur orën policore

Televizioni Globi1 Prill, 2020
JTYPU;0

Ora policore, Prokuroria e Gostivarit ka sjellur aktakuzë për nëntë persona

Televizioni Globi1 Prill, 2020
vfdjhjhd0

Taravari viziton pikat kontrolluese të Policisë

Televizioni Globi1 Prill, 2020
TSUU0

Borë në prill, zbardhet Gostivari

Televizioni Globi1 Prill, 2020
91929634_2590411601285949_5658318464121569280_n

Halil Kastrati dhuron 150 pako ushqimore për familjet nevojtare në Gostivar

Televizioni Globi31 Mars, 2020
p[[0

Për 24 orë 44 pacientë të prekur ng koronavirusi

Televizioni Globi31 Mars, 2020
sdgsae5yh0

Mësimi online ngec në Gostivar, Taravari thirrje Ademit: Krijo kushte për nxënësit

Televizioni Globi31 Mars, 2020
Televizioni Globi Gostivar
Bulevard Goce Dellcev pn
Qendra Tregtare City Center II/7
+389 42 210 043
gtv-2013@hotmail.com

2015 Të gjitha të drejtat e rezervuara