Nga Vendi

Kalkulimet për kandidatët e mundshëm për deputet nga Gostivari, Taravari: Kuadrot e vjetra të BDI-së, do ti sfidojmë me profesionistë

Kalkulimet për kandidatët e mundshëm për deputet nga Gostivari, Taravari: Kuadrot e vjetra të BDI-së, do ti sfidojmë me profesionistë

Kryetari i Komunës së Gostivarit, njëherit sekretari i përgjithshëm i ASH-së, Arben Taravari ka komentuar propozimet e funidt nga dega e BDI-së së Gostivarit të kandidatëve për deputet për zgjedhjet e parakohshme të 12 prillit.

Taravari thotë se me kandidatët e propozuar, BDI edhe një herë dëshmon se mbetet e pa reformuar, përderisa edhe në këto zgjedhje do të garon me kuadrot e vjetra.

Ai tha se Aleanca për Shqiptarët me kuadrot që ka, do ta ketë shumë të lehtë fitoren në Pollog, karshi oponentit politik, BDI-së.

Rreth emrave të mundshëm nga ASH për kandidatë për deputetë, Taravri tha se ato të gjithë do të jenë profesionist të dëshmuar, por fjalën e fundit do ta ketë kryesia e partisë.

I pyetur nëse ai vetë do të garon në Njësinë e Gjashtë zgjedhore, Taravari thotë se do të vazhdon t’i shërbejë Gostivarit, pasi mandat i tij si kryetar komune mbaron vitin tjetër.

Ndryshe, nga dega e BDI në Gostivar, kanë tetë propozime si kandidat për deputetë në zgjedhjet e 12 Prillit.

Këshillat Vendore kanë nominuar ish kryetarin e Komunës së Gostivarit Nevzat Bejta, kryeparlamentarin Talat Xhaferi, ish deputeten nga përbërja e fundit në Kuvend Mirsada Emini – Asani, Hasim Dearin, Saranda Imerin, Arta Bilalli Zendelin, Vjollca Ademin dhe Imran Zhupanin.

Dega e Bashkimit Demokratik për Integrim nga Komuna e Vrapçishtit i ka propozoi kryesisë së ngushtë tre kandidatë: Kujtim Fetai, jurist i propozuar nga Këshilli vendor Gradec, Ejup Jahja drejtor i inspektoratit i propozuar nga Kēshilli vendor Negotinë dhe Bajram Kadrija, ish kryetar i Komunës së Vrapçishtit dhe pedagog i Artit Figurativ i propozuar nga Këshilli vendor Vrapçisht.

Comments
Nga Vendi

Më shumë Nga Vendi

91929634_2590411601285949_5658318464121569280_n

Halil Kastrati dhuron 150 pako ushqimore për familjet nevojtare në Gostivar

Televizioni Globi31 Mars, 2020
p[[0

Për 24 orë 44 pacientë të prekur ng koronavirusi

Televizioni Globi31 Mars, 2020
sdgsae5yh0

Mësimi online ngec në Gostivar, Taravari thirrje Ademit: Krijo kushte për nxënësit

Televizioni Globi31 Mars, 2020
cajle0

Brenda 24 orëve të fundit janë mbyllur katër lokale në Gostivar

Televizioni Globi31 Mars, 2020
FOTO0

45 vjeçarja nga Gostivari drejt mundjes së koronavirusit, 40 personat e testuar deri më sot, janë negativ

Televizioni Globi31 Mars, 2020
sdart0

Pushteti lokal, shoqata dhe grupe jo formale bëhen bashkë për të ndihmuar popullatën në nevojë gjatë pandemisë

Televizioni Globi31 Mars, 2020
dayeh0

Pollog, mbrëmë orën policore nuk e respektuan 5 persona

Televizioni Globi31 Mars, 2020
uj6oi0

Ora policore, Prokuroria Themelore Publike – Gostivar, kërkon dënime për gjashtë persona

Televizioni Globi31 Mars, 2020
rAGEY0

Shoqatat “Ndihmo edhe ti” dhe “Blue River” me aksion humanitar

Televizioni Globi30 Mars, 2020
Televizioni Globi Gostivar
Bulevard Goce Dellcev pn
Qendra Tregtare City Center II/7
+389 42 210 043
gtv-2013@hotmail.com

2015 Të gjitha të drejtat e rezervuara