Nga Vendi

Janë konfirmuar tre raste të reja me koronavirus në Maqedoni

Janë konfirmuar tre raste të reja me koronavirus në Maqedoni

Tre nga tetë personat e testuar për koronavirusin në Maqedoninë e Veriut kanë rezultuar pozitiv. Këtë e konfirmojnë nga Ministria e Shëndetësisë.

“Ministria e Shëndetësisë informon se nga tetë personat e testuar për korona virusin, tre familjarët prej tyre kanë rezultuar pozitiv, kurse pesë të tjerët kanë rezultuar negativ.

Pacientët që kanë rezultuar pozitiv, nga dita e premte “6 mars” kanë qenë në izolim shtëpiak, kurse nga sot do të hospitalizohen dhe trajtohen në Klinikën për sëmundje infektive në Shkup.

Nga koronavirusi janë negativ: Personi i cili me datën 26 të muajit të kaluar kishte qëndruar në Bullgari, bashkëshortja e tij, udhëtari nga Singapori, shtetasi jonë i cili para 3 ditëve u kthye në RMV, një person nga Gjevgjelia dhe një nga Dibra” kumtuan nga Ministria e Shëndetësisë.

Ndryshe, numri i të prekurve nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut tanimë zyrtarisht ka shkuar në shtatë.

Comments
Nga Vendi

Më shumë Nga Vendi

91929634_2590411601285949_5658318464121569280_n

Halil Kastrati dhuron 150 pako ushqimore për familjet nevojtare në Gostivar

Televizioni Globi31 Mars, 2020
p[[0

Për 24 orë 44 pacientë të prekur ng koronavirusi

Televizioni Globi31 Mars, 2020
sdgsae5yh0

Mësimi online ngec në Gostivar, Taravari thirrje Ademit: Krijo kushte për nxënësit

Televizioni Globi31 Mars, 2020
cajle0

Brenda 24 orëve të fundit janë mbyllur katër lokale në Gostivar

Televizioni Globi31 Mars, 2020
FOTO0

45 vjeçarja nga Gostivari drejt mundjes së koronavirusit, 40 personat e testuar deri më sot, janë negativ

Televizioni Globi31 Mars, 2020
sdart0

Pushteti lokal, shoqata dhe grupe jo formale bëhen bashkë për të ndihmuar popullatën në nevojë gjatë pandemisë

Televizioni Globi31 Mars, 2020
dayeh0

Pollog, mbrëmë orën policore nuk e respektuan 5 persona

Televizioni Globi31 Mars, 2020
uj6oi0

Ora policore, Prokuroria Themelore Publike – Gostivar, kërkon dënime për gjashtë persona

Televizioni Globi31 Mars, 2020
rAGEY0

Shoqatat “Ndihmo edhe ti” dhe “Blue River” me aksion humanitar

Televizioni Globi30 Mars, 2020
Televizioni Globi Gostivar
Bulevard Goce Dellcev pn
Qendra Tregtare City Center II/7
+389 42 210 043
gtv-2013@hotmail.com

2015 Të gjitha të drejtat e rezervuara