Nga Rajoni

Haradinaj i ashpër me sigurimin e parlamentit, hyn me forcë në Kuvend (VIDEO)

Haradinaj i ashpër me sigurimin e parlamentit, hyn me forcë në Kuvend (VIDEO)

Ramush Haradinaj, Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës së bashku me Liderin e Lëvizjes Vetëvendosje i janë drejtuar kuvendit për t’i dërguar brenda dosjet e peticionit që qytetarët e kanë nënshkruar kundër Asociacionit të Komunave Serbe dhe Demarkacionit me Malin e Zi, por atyre ua kanë zënë pritën pjesëtarët e sigurimit të Kuvendit, duke mos i lejuar që të hyjnë brenda.

Mirëpo Ramush Haradinaj, u shmanget pjesëtarëve të sigurisë dhe së bashku me dosje futet brenda.

Por është bashkëbiseda me njërin prej anëtarëve të trupës së sigurimit ajo e bën diferencën nga herat e tjera kur Haradinaj ka hyrë në Kuvend.

Ai ka përdorur fjalë jo fort të hijshme me punonjësit e njërit prej tyre i thotë “Ik, shtyju, budalla”.

Comments
Nga Rajoni

Më shumë Nga Rajoni

Hashim-Tha--i-480x300

Thaçi: Sa më shumë gaz e dhunë në Kuvend më e zbehtë përkrahja për UNESCO

Televizioni Globi31 Tetor, 2015
8DC8163F8FD9F7962DB168955E83E191

Tërmet në Bulqizë, dridhet dhe Dibra (FOTO)

Televizioni Globi31 Tetor, 2015
1446201289mbledhja-qeveria-msa

Kosovë, qeveria miraton projektligjin për ratifikimin e MSA-së

Televizioni Globi30 Tetor, 2015
1446208742anijasirianegreiq

Tjetër dramë me refugjatë në Egje, Tsipras sulmon BE-në: Po derdh lotë krokodili

Televizioni Globi30 Tetor, 2015
A76CC174F7CBD8CFA21AA9C8F7BC50F4

Operacioni antidorgë, Korçë, sekuestrohen 700 kg kanabis, 2 automatikë e 1 pushkë, pranga poseduesit

Televizioni Globi29 Tetor, 2015
1446115547opo

Fischer në Parlamentin e Kosovës, opozita shpalos parullat

Televizioni Globi29 Tetor, 2015
218815

Presidenti i Austrisë fillon vizitën dy ditore në Kosovë

Televizioni Globi28 Tetor, 2015
Kosova-n---UNESCO-480x267

Serbia me skenar për ta penguar anëtarësimin e Kosovës në UNESCO

Televizioni Globi28 Tetor, 2015
1445692242qeveriamustafa

Qeveria e Kosovës dënon dhunën: Opozita të kthehet në Kuvend

Televizioni Globi24 Tetor, 2015
Televizioni Globi Gostivar
Bulevard Goce Dellcev pn
Qendra Tregtare City Center II/7
+389 42 210 043
nfo@globi.mk

2015 Të gjitha të drejtat e rezervuara