Nga Vendi

Halil Kastrati dhuron 150 pako ushqimore për familjet nevojtare në Gostivar

Halil Kastrati dhuron 150 pako ushqimore për familjet nevojtare në Gostivar

Sot Organizata komunale e Kryqit të Kuq – Gostivar, në bashkëpunim me Komunën e Gostivarit, kanë pranuar donacionin e parë nga Shoqata Bamirëse “Jetimat e Ballkanit” nga Halil Kastrati. Donacioni është i përbërë nga 150 pako ushqimore, të cilët do të ju shpërndahen familjeve me rrezik social në territorin e Komunës së Gostivarit. Distribuimi do të bëhet deri te shtëpitë e familjeve të dedikuara. Pranimi i pakove është konbfirmuar edhe nga kryetari I Komunës së Gostivarit, Arben Taravari.

91848726_2590411757952600_8012504435513098240_n

“Në këto kohë të vështira z.Halil Kastrati di të lehtësojë situatën me veprimin e tij bujar dhe human, si është ai i dhurimit të 150 paketave ushqimore dhe higjenike për familjet në nevojë. Jo të gjithë ata që janë vlerësuar me titullin Qytetar Nderi e kanë justifikuar atë, por z.Kastrati dëshmon me zemrën e tij se e ka merituar këtë emër! Po Halil, je me të vërtetë Qytetar Nderi! Faleminderit me gjithë zemër!”, shkruan kryetari Taravari.

91419512_2590411817952594_6039829044541784064_n

Ndryshe, Komuna e Gostivarit ka shpallur qytetarë nderi humanistin Halil Kastrati një vitë më parë.

Comments
Nga Vendi

Më shumë Nga Vendi

Qeveria-e-Maqedonise

Qeveria e Maqedonisë vendos që gjatë festave të ketë karantinë

Televizioni Globi22 Maj, 2020
IKUPO0

Filluan punimet për asfaltimin e rrugës lokale në fshatin Debresh

Televizioni Globi22 Maj, 2020
kiuop890

Q.T “ETC” në bashkëpunim me Muftininë e Gostivarit realizuan aksion humanitar në prag të festës së Fitër Bajramit

Televizioni Globi22 Maj, 2020
mylk0

Muftiu Fetahu: Do ta presim vendimin e Qeverisë për faljen e Bajramit në Xhami

Televizioni Globi22 Maj, 2020
taravari cerdhe0

Komuna e Gostivarit siguron pajisje të reja dhe moderne për çerdhet e qytetit

Televizioni Globi22 Maj, 2020
thumbnail_DSC_0486

Kryetari Arben Taravari takoi komandantin e Renxherëve, Mentor Saiti

Televizioni Globi21 Maj, 2020
kiuuil0

Realizimi i buxhetit të Komunës së Gostivarit deri në kuartalin e parë, është 22.7 për qind

Televizioni Globi20 Maj, 2020
uir670

Mërgimtarët ankohen për kushtet në karantinën shtetërore

Televizioni Globi20 Maj, 2020
kuiy0

Filiposki: I mbështesim masat e reja ekonomike qeveritare dhe jemi për zgjedhje parlamentare pa prolongim

Televizioni Globi20 Maj, 2020
Televizioni Globi Gostivar
Bulevard Goce Dellcev pn
Qendra Tregtare City Center II/7
+389 42 210 043
gtv-2013@hotmail.com

2015 Të gjitha të drejtat e rezervuara