Nga Vendi

Gostivari e “mundi” koronavirusin

Gostivari e “mundi” koronavirusin

Gostivari, qyteti i parë në Maqedoninë e Veriut, që tanimë nuk ka persona të sëmurë nga virusi korona. Të gjitha raste e regjistruara deri më tani, janë shëruar. Rasti është konfirmuar nga drejtori i Spitalit të Gostivarit, Jakup Jakupi, i cili bëri të ditur se edhe dy banorët e infektuar nga Mavrova janë në gjendje stabile dhe shkojnë drejt shërimit. Kryetari i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari shton se sot është dita e 18 – të që në Gostivar nuk shënohen raste të reja me Covid 19.

Situata për të pasur momentalisht qytet të pastër nga virusi i ri, është fillimisht meritë e qytetarëve, thotë kryetari Taravari e pastaj edhe e institucioneve. Megjithatë, ai u bëri ftesë qytetarëve që të vazhdojnë t’u përmbahen rekomandimeve institucionale.

Rasti i parë me koronavirus në Gostivar u konfirmua me 19 mars. Bëhej fjalë për një 40-vjeçare e cila sapo ishte kthyer nga Gjermania ku edhe mendohet të ishte infektuar.

Comments
Nga Vendi

Më shumë Nga Vendi

php0

Sezoni i ngrohjes rrit rreziqet për zjarre, Bajrami: Mos neglizhohet pastrimi i oxhaqeve

Televizioni Globi4 Dhjetor, 2020
130048324_424555295587560_3535623805611207538_o

Zvicra vendos në listë të kuqe Maqedoninë e Veriut

Televizioni Globi4 Dhjetor, 2020
jiui80

Gostivar, karotreci bart 8 automjete të keqparkuara

Televizioni Globi4 Dhjetor, 2020
129055722_2788742188004513_3146146668342881344_n

Gostivarit i shtohet edhe një magjistër i shkencave juridike

Televizioni Globi4 Dhjetor, 2020
auto_auto-facebook-illustration1508007776_1537515471-79438261537524001

Shantazhon të dashurën për para

Televizioni Globi3 Dhjetor, 2020
100-euro

I riu nga Gostivari dyshohet se mbushi karburant me para të falsifikuara

Televizioni Globi3 Dhjetor, 2020
jrji0

Dyshohet se kishte vjedhur në fshat, arrestohet 48 vjeçari nga Reçani

Televizioni Globi3 Dhjetor, 2020
HKUI;O0

Reagim ndaj akuzave të pabaza të BDI – Dega në Gostivar, në lidhje me qentë endacak dhe deponinë Rusino

Televizioni Globi2 Dhjetor, 2020
thumbnail_Press Konferencë - BDI, Gostivar 02.12.2020 (5)

Xhaferi: Situata me qentë endacak në Gostivar është alarmante

Televizioni Globi2 Dhjetor, 2020
Televizioni Globi Gostivar
Bulevard Goce Dellcev pn
Qendra Tregtare City Center II/7
+389 42 210 043
gtv-2013@hotmail.com

2015 Të gjitha të drejtat e rezervuara