Nga Vendi

Gostivar, shfaqet monokomedia “Ballkancovidizëm” nga Ajshe Useini

Gostivar, shfaqet monokomedia “Ballkancovidizëm” nga Ajshe Useini

Mbrëmë me fillim në ora 20:00 në parkun e qytetit të Gostivarit është shfaq monokomedia “Ballkancovidizëm” nga artistja Ajshe Useini. Një monokomedi e cila na ka bëtë të qeshemi, te imagjinojmë dhe të ndryshojmë. Tre segmente jashtëzakonisht të rëndësishme, si të qeshemi, të mendohemi pse jemi të tillë pastaj a mund të ndryshojmë atë që nuk vlen dhe të ruajmë vlerat që i kemi.

Ajshe Useini është njëra nga vajzat e vetme në vend që bën ‘stand up’ dhe vë në skenë monokomedinë, por stili i saj i veçantë bën që njerëzit ta duan dhe pranojnë tashmë stilin e saj. Monokomedia “Ballkancovidizëm” vjen si vazhdimsi e monodramës “Ballkanibalizëm” projekte të aktores gostivarase e që kanë gjetur mbështetjen e Ministrisë së Kulturës. Si projekt ka lindur gjatë kohës së karantinës.

Për publikun gostivaras ishte një mundësi unikale që ata të ndjekin një komedi dhe të qeshen si asnjëherë në këtë vit të trazuar. Useini mendon se artdashësit kanë nevojë për më shumë organizime të mirëfillta.

Monokomedia deri më tani është shfaqur në Shkup, Tetovë e Gostivar ndërsa planifikohet që ajo të shfaqet edhe në qytetet e tjera shqiptare të Maqedonisë.

Comments
Nga Vendi

Më shumë Nga Vendi

1-3

Mërgimtarët e Debreshit përkujtojnë viktimat e 13 shkurtit të kobshëm

Televizioni Globi22 Shtator, 2020
120082600_322842659010151_4487615259501977117_n

Protestë e Iniciativës qytetare “Stop Rusino – ajër i pastër për Gostivarin”

Televizioni Globi22 Shtator, 2020
atgaeyt0

Kryetari Taravari priti në takim lamtumirës ambasadorin francez Timonie

Televizioni Globi22 Shtator, 2020
ypp[y0

Mbi 75 përqind e nxënësve të shkollës fillore “Ismail Qemali” janë për mësim me prezencë fizike

Televizioni Globi22 Shtator, 2020
gjobe0

Vijojnë aktivitetet për vendosjen të rendit dhe sigurisë më të madhe me parkimin në qytetin e Gostivarit

Televizioni Globi22 Shtator, 2020
xhabir deralla0

Karvani i gjelbër i CIVIL-it me punëtori në Gostivar

Televizioni Globi22 Shtator, 2020
foto0

Gostivari shënoi “Ditën botërore pa vetura”

Televizioni Globi22 Shtator, 2020
,llj;h;0

Gostivar, nesër ngre siparin festivali i teatrove “Othello”

Televizioni Globi21 Shtator, 2020
ca

Mbyllet aksioni solidar “Me zemër dhuro, një nxënës gëzo”

Televizioni Globi21 Shtator, 2020
Televizioni Globi Gostivar
Bulevard Goce Dellcev pn
Qendra Tregtare City Center II/7
+389 42 210 043
gtv-2013@hotmail.com

2015 Të gjitha të drejtat e rezervuara