Nga Vendi

Gostivar, rreth 500 persona aplikojnë për ndihmë shtetërore

Gostivar, rreth 500 persona aplikojnë për ndihmë shtetërore

Rreth 500 persona nga Gostivari kanë aplikuar për ndihmë nga ana e shtetit. Bëhet fjalë për persona dhe kategori qytetarësh të cilët janë prekur drejtpërdrejtë nga kriza e shkaktuar nga virusi korona. Për të fituar këtë ndihmë, atyre tani u kërkohet të dorëzojnë edhe llogari transakcionale. Sebajdin Izairi – udhëheqës i sektorit për ndihmë sociale pranë Qendrës për Punë dhe Politikë Sociale në Gostivar, sqaroi se llogari duhet të dorëzohet te qendra. Edhe pse nuk ka një afat, ai ka apeluar qytetarët, sa më shpejtë të dorëzojnë edhe llogaritë që të mundet në kohë të marrin parat që ju takojnë.

Izairi tha se persont që kanë aplikuar do të fitojnë dy muaj nga 14 mijë denarë për dy muaj. Ai nuk anashkalon mundësinë që ndiham të vazhdohet nëse gjendja e jashtëzakonshme zgjatet si pasojë e pandemisë.

Familjet e prekura nga kriza me koronavirusin kanë pasur të drejtë aplikimi edhe për fitim të 1000 denarëve për harxhimet për energjinë elektrike.

Comments
Nga Vendi

Më shumë Nga Vendi

php0

Sezoni i ngrohjes rrit rreziqet për zjarre, Bajrami: Mos neglizhohet pastrimi i oxhaqeve

Televizioni Globi4 Dhjetor, 2020
130048324_424555295587560_3535623805611207538_o

Zvicra vendos në listë të kuqe Maqedoninë e Veriut

Televizioni Globi4 Dhjetor, 2020
jiui80

Gostivar, karotreci bart 8 automjete të keqparkuara

Televizioni Globi4 Dhjetor, 2020
129055722_2788742188004513_3146146668342881344_n

Gostivarit i shtohet edhe një magjistër i shkencave juridike

Televizioni Globi4 Dhjetor, 2020
auto_auto-facebook-illustration1508007776_1537515471-79438261537524001

Shantazhon të dashurën për para

Televizioni Globi3 Dhjetor, 2020
100-euro

I riu nga Gostivari dyshohet se mbushi karburant me para të falsifikuara

Televizioni Globi3 Dhjetor, 2020
jrji0

Dyshohet se kishte vjedhur në fshat, arrestohet 48 vjeçari nga Reçani

Televizioni Globi3 Dhjetor, 2020
HKUI;O0

Reagim ndaj akuzave të pabaza të BDI – Dega në Gostivar, në lidhje me qentë endacak dhe deponinë Rusino

Televizioni Globi2 Dhjetor, 2020
thumbnail_Press Konferencë - BDI, Gostivar 02.12.2020 (5)

Xhaferi: Situata me qentë endacak në Gostivar është alarmante

Televizioni Globi2 Dhjetor, 2020
Televizioni Globi Gostivar
Bulevard Goce Dellcev pn
Qendra Tregtare City Center II/7
+389 42 210 043
gtv-2013@hotmail.com

2015 Të gjitha të drejtat e rezervuara