Nga Vendi

Gostivar, filloi dezinfektimi i ndërtesave kolektive

Gostivar, filloi dezinfektimi i ndërtesave kolektive

Nga dita e sotme në Gostivar ka filluar dezinfektimi i ndërtesave kolektive. Kjo masë ka ardhur si preventivë nga virusi korona me propozim të kryetarit të Komunës së Gostivarit, Arben Taravari.

Dezinfektimin e kryen ndërmarja publike “Parkingjet publike dhe gjelbërimi”, ndërsa dezinfektohen të gjitha hyrjet e ndërtesave dhe korridoret.

90760471_2615631908693847_9012540759538139136_n

“Sot kemi dezinfektuar disa ndërtesa në pjesën qendore të qytetit dhe në lagjen “Maleardi”. Kemi paraparë të dezinfektojmë të gjitha ndërtesat kolektive dhe kjo të bëhet në kohë rekord”, thotë drejtori i N.P “Parkingjet publike dhe gjelbërimi” – Gostivar, Bekim Çelebiu.

Ndrye, kjo masë e re doli si propozim nga mbledhja e fundit e Shtabit të emergjencës pranë Komunës së Gostivarit, e cila u mbajtë gjatë ditës së djeshme.

Comments
Nga Vendi

Më shumë Nga Vendi

Qeveria-e-Maqedonise

Qeveria e Maqedonisë vendos që gjatë festave të ketë karantinë

Televizioni Globi22 Maj, 2020
IKUPO0

Filluan punimet për asfaltimin e rrugës lokale në fshatin Debresh

Televizioni Globi22 Maj, 2020
kiuop890

Q.T “ETC” në bashkëpunim me Muftininë e Gostivarit realizuan aksion humanitar në prag të festës së Fitër Bajramit

Televizioni Globi22 Maj, 2020
mylk0

Muftiu Fetahu: Do ta presim vendimin e Qeverisë për faljen e Bajramit në Xhami

Televizioni Globi22 Maj, 2020
taravari cerdhe0

Komuna e Gostivarit siguron pajisje të reja dhe moderne për çerdhet e qytetit

Televizioni Globi22 Maj, 2020
thumbnail_DSC_0486

Kryetari Arben Taravari takoi komandantin e Renxherëve, Mentor Saiti

Televizioni Globi21 Maj, 2020
kiuuil0

Realizimi i buxhetit të Komunës së Gostivarit deri në kuartalin e parë, është 22.7 për qind

Televizioni Globi20 Maj, 2020
uir670

Mërgimtarët ankohen për kushtet në karantinën shtetërore

Televizioni Globi20 Maj, 2020
kuiy0

Filiposki: I mbështesim masat e reja ekonomike qeveritare dhe jemi për zgjedhje parlamentare pa prolongim

Televizioni Globi20 Maj, 2020
Televizioni Globi Gostivar
Bulevard Goce Dellcev pn
Qendra Tregtare City Center II/7
+389 42 210 043
gtv-2013@hotmail.com

2015 Të gjitha të drejtat e rezervuara