Nga Vendi

Gostivar, dy të infektuar dhe një i shëruar nga Covid 19

Gostivar, dy të infektuar dhe një i shëruar nga Covid 19

Gjatë 24 orëve të fundit në rajonin e Gostivarit dy persona kanë rezultuar pozitiv me Covid 19, ndërsa një person është shëruar, njoftojnë nga Qendra për Shëndet Publik në Gostivar.

Nga fillimi i pandemisë në rajonin e Gostivarit janë realizuar 570 testime, prej ku 81 persona dolën të infektuar me virusin korona. Prej tyre 42 ishin në Gostivar, 32 në Vrapçisht dhe 7 në Mavrovë-Rostushë. Raste aktive mbeten 54, 29 në Komunën e Gostivarit, 20 në Vrapçisht dhe 5 në Mavrovë-Rostushë. Janë shëruar 22 pacientë, 12 në Gostivar, 8 në Komunën e Vrapçishtit dhe 2 në Komunën e Mavrovë-Rostushë. Fatkeqësisht jetën nga virusi korona e humbën 6 persona, katër në Komunën e Vrapçishtit dhe dy në Komunën e Gostivarit.

Ndryshe, gjatë 24 orëve të kaluara 23 personave në rajonin e Gostivarit u janë dhënë vendime për vetë-izolim, kurse 34 persona janë dënuar për mos mbajtje të maskave mbrojtëse.

Ndërkohë, autoritetet lokale deri te qytetarët kanë dërgua apel për rritje të ndërgjegjësimit dhe respektim të masave, sidomos periudhën që vijon për kur janë paralajmëruar aktivitete zgjedhore, për shkak të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare.

Comments
Nga Vendi

Më shumë Nga Vendi

kljglhilu0

Covid 19, vetëm një i infektuar brenda 24 orëve në rajonin e Gostivarit

Televizioni Globi13 Korrik, 2020
foto votimi0

Dita e parë e votimit, në Gostivar votuan 24 persona me COVID-19 ose që janë në izolim

Televizioni Globi13 Korrik, 2020
foto policia0

Nuk mbanin maska, fletpagesa për kundërvajtje ndaj 86 personave

Televizioni Globi10 Korrik, 2020
foto 12230

Shtetasit e Maqedonisë të padëshiruar në Europë, nga Hungaria kthehen 33 atobusë

Televizioni Globi10 Korrik, 2020
dafina0

Zgjedhjet 2020, VMRO-DPMNE premton mbajtjen e rinisë në vendlindje

Televizioni Globi25 Qershor, 2020
fudduy0

Filloi fushata zgjedhore, Gostivari ka mbi 500 votues më shumë se sa në zgjedhjet presidenciale

Televizioni Globi24 Qershor, 2020
rgt0

Kompania “Univerzal”, pajis me “tunel” të ri higjienik Komunën e Gostivarit

Televizioni Globi24 Qershor, 2020
thumbnail_DSC_0408-aerate

Menduh Thaçi fillon kampanjën për zgjedhjet parlamentare 2020 me vizitë te varri i kryetarit të ndjerë z. Arbën Xhaferi

Televizioni Globi24 Qershor, 2020
UntitledDesign_744089844-5

Apel ndaj pjesëmarrësve në garën zgjedhore: gazetarët duhet të punojnë në kushte të sigurta

Televizioni Globi24 Qershor, 2020
Televizioni Globi Gostivar
Bulevard Goce Dellcev pn
Qendra Tregtare City Center II/7
+389 42 210 043
gtv-2013@hotmail.com

2015 Të gjitha të drejtat e rezervuara