Nga Vendi

Gostivar, “Deta Shop” dhuron tesha për fëmijë për festën e Bajramit

Gostivar, “Deta Shop” dhuron tesha për fëmijë për festën e Bajramit

Kur na ndajnë vetëm pak ditë nga festa e Fitër Bajramit, shitorja “Deta Shop” në Gostivar vjen me aksionin humanitar për të veshur me tesha të reja fëmijet që vijnë nga familje me status të dobët social.

deta0

Pronari i shitores thekson se ky aksion erdhi si ide për të ju dalë në ndihmë sadopak familjeve skamnore që edhe fëmijët e tyre të festojnë Bajramin në kushte më të mira. Teshat janë të sigurara për fëmijet nga mosha 1 deri në 5 vjeç, për djem dhe vajza.

ggl0

Të gjithë prindërit që nuk kanë mundësi ekonomike, të drejtohen në ambientet e shitores dhe ti veshin fëmijët e tyre me tesha të reja për festë, apelohet nga “Deta Shop”. Ajo ndodhet në bulevardin vëllezërit Gjinoski në Gostivar, konkretisht përballë kafiterisë Obama.

Comments
Nga Vendi

Më shumë Nga Vendi

php0

Sezoni i ngrohjes rrit rreziqet për zjarre, Bajrami: Mos neglizhohet pastrimi i oxhaqeve

Televizioni Globi4 Dhjetor, 2020
130048324_424555295587560_3535623805611207538_o

Zvicra vendos në listë të kuqe Maqedoninë e Veriut

Televizioni Globi4 Dhjetor, 2020
jiui80

Gostivar, karotreci bart 8 automjete të keqparkuara

Televizioni Globi4 Dhjetor, 2020
129055722_2788742188004513_3146146668342881344_n

Gostivarit i shtohet edhe një magjistër i shkencave juridike

Televizioni Globi4 Dhjetor, 2020
auto_auto-facebook-illustration1508007776_1537515471-79438261537524001

Shantazhon të dashurën për para

Televizioni Globi3 Dhjetor, 2020
100-euro

I riu nga Gostivari dyshohet se mbushi karburant me para të falsifikuara

Televizioni Globi3 Dhjetor, 2020
jrji0

Dyshohet se kishte vjedhur në fshat, arrestohet 48 vjeçari nga Reçani

Televizioni Globi3 Dhjetor, 2020
HKUI;O0

Reagim ndaj akuzave të pabaza të BDI – Dega në Gostivar, në lidhje me qentë endacak dhe deponinë Rusino

Televizioni Globi2 Dhjetor, 2020
thumbnail_Press Konferencë - BDI, Gostivar 02.12.2020 (5)

Xhaferi: Situata me qentë endacak në Gostivar është alarmante

Televizioni Globi2 Dhjetor, 2020
Televizioni Globi Gostivar
Bulevard Goce Dellcev pn
Qendra Tregtare City Center II/7
+389 42 210 043
gtv-2013@hotmail.com

2015 Të gjitha të drejtat e rezervuara