Nga Vendi

Fsheh drogën te drunjtë, paraburgim për 22 vjeçarin nga Gostivari

Fsheh drogën te drunjtë, paraburgim për 22 vjeçarin nga Gostivari

Prokuroria Themelore Publike e Gostivarit ka lëshuar Urdhër për të zhvilluar hetime ndaj një personi të dyshuar për kryerjen e veprës penale – Prodhim dhe lëshim i paautorizuar për shitje të lëndëve narkotike, substancave psikotrope dhe prekursorëve nga neni 215 paragrafi 1 të Kodit Penal.

“I dyshuari pa autorizim dhe për shitje ka mbajtur 51.8 gram marijuanë. Pjesën më të vogël të lëndës narkotike e ka mbajtur me vete, të paketuar në qese najlloni në kti cigaresh. Më 7 shkurt, kur zyrtarë të policisë nga Stacioni Policor Gostivar janë përjekur ta legjitimojnë, ai ka ikur dhe ka hedhur drogën në tokë. Të nesërmen, gjatë një kontrolli në shtëpinë e të dyshuarit, pjesa tjetër e lëndës narkotike është gjetur në një hapësirë ndihmëse për mbajtje të druve, në disa paketime të fshehur në një fuçi metalike”, njoftojnë nga Prokuroria.

Për shkak të rrezikut të arratisjes, si dhe mundësinë e pengimit të procedurave të ndikuara nga dëshmitarët ose përsëritjes së krimit, prokurori publik kompetent ka paraqitur kërkesë për paraburgim të dyshuarit nga gjykatësi me procedurë paraprake të Gjykatës Themelore Gostivar.

Comments
Nga Vendi

Më shumë Nga Vendi

HNJYUGK0

Gostivar, përurohet çerdhja e re “Dielli” në fshatin Banjicë e Poshtme

Televizioni Globi28 Shtator, 2020
ILOY89P0

Paisje sportive për shkollat fillore të Gostivarit

Televizioni Globi28 Shtator, 2020
hfttcdik0 (2)

CoVid-19, gjatë 24 orëve të fundit nuk ka raste të reja në Gostivar

Televizioni Globi28 Shtator, 2020
jmhkuip0

Gostivar, marsh sensibilizues kundrejt kancerit të gjirit

Televizioni Globi28 Shtator, 2020
fcxhxfh0

Ankand i qetë filantropik me piktura dhe fotografi nën moton “Auksion për aksion

Televizioni Globi28 Shtator, 2020
kuu,yhp;0

Gostivar, projekt për ndihmë dhe mbështetje psikologjike për të rinjtë gjatë Kovid19

Televizioni Globi26 Shtator, 2020
gguyh1

Për çdo orë nga 60 – të shkelje të komunikacionit në Gostivar

Televizioni Globi26 Shtator, 2020
LKJH;0

FOTO LAJM / Riparime të rrjetit të ndricimit publik në Tërnovë dhe Sërmnovë

Televizioni Globi26 Shtator, 2020
Screenshot_2-4

Zubofcë, vetura godet një 18 vjeçare me biçikletë

Televizioni Globi26 Shtator, 2020
Televizioni Globi Gostivar
Bulevard Goce Dellcev pn
Qendra Tregtare City Center II/7
+389 42 210 043
gtv-2013@hotmail.com

2015 Të gjitha të drejtat e rezervuara