Lajme

Flamurtari lëviz në merkato, arrihet akordi me mesfushorin Burak Menga

Flamurtari lëviz në merkato, arrihet akordi me mesfushorin Burak Menga

Sipas drejtuesve të Fl amurtarit, merkatoja e tyre nuk është e bllokuar dhe ata po lëvizin për afrimet. Klubi kuqezi ka arritur dje akordin me mesfushorin Burak Menga. “Panorama Sport” zbulon se 25-vjeçari nga Maqedonia e Veriut ka mbërritur në Vlorë për t’u bashkuar me ekipin e drejtuar nga trajneri Dritan Resuli.

Menga luan si mesfushor qendre, ka lindur në Gostivar dhe e ka nisur karrierën me ekipin e vendlindjes, më pas ka kaluar te Vllazërimi e pastaj në Sllovaki, por për vitet e fundit është e vështirë të gjesh informacion për këtë lojtar.

Sipas drejtuesve të Flamurtarit, lojtari vjen nga Spartak Tërnava dhe ata e shohin si një përforcim me vlera për mesfushën, duke parë eksperiencën e 25-vjeçarit.

Menga ndodhet në Vlorë dhe me shumë gjasa do të firmosë me Flamurtarin.

Comments
Lajme

Më shumë Lajme

setgt0

Emigrant nga Siria qarkullojnë në Gostivar

Televizioni Globi24 Tetor, 2020
FC98741A-8B20-4708-ACE4-A4538937C60F-1392x719

Fillon llogaritja dimërore e kohës

Televizioni Globi24 Tetor, 2020
brza-pomosh

78 vjeçari nga Gostivari ndërron jetë në çajtore

Televizioni Globi23 Tetor, 2020
foio0

Pandemia, administrata e Gostivarit të hënën vendos nëse do të ndryshojë formën e punës

Televizioni Globi23 Tetor, 2020
fhjf0

Lëshohen në përdorim parku dhe këndi i lojrave në fshatin Balindoll

Televizioni Globi23 Tetor, 2020
tery0

Engin Ilyazi nga Gostivari magjistron në Fakultetin e Arkitekturës të Universitetit “Vizyon”

Televizioni Globi23 Tetor, 2020
kjo0

Komuna e Gostivarit bëhet me rrjet lokal të sensoreve për ndjekje automatike të cilësisë së ajrit

Televizioni Globi22 Tetor, 2020
122595778_4558474734224672_2306453924093050946_o

Muftinia e Gostivarit dhe TIKA shpërndanë mjete dezinfektimi në Muftini, Medrese dhe në disa xhami të qytetit

Televizioni Globi22 Tetor, 2020
122385504_10224053448905088_1857264625829678445_n

Nxënësit e SHMTK marrin përsipër mirëmbajtjen e këndeve të lojrave për fëmije

Televizioni Globi21 Tetor, 2020
Televizioni Globi Gostivar
Bulevard Goce Dellcev pn
Qendra Tregtare City Center II/7
+389 42 210 043
gtv-2013@hotmail.com

2015 Të gjitha të drejtat e rezervuara