Nga Vendi

Filluan punimet për asfaltimin e rrugës lokale në fshatin Debresh

Filluan punimet për asfaltimin e rrugës lokale në fshatin Debresh

Komuna e Gostivarit ka filluar punimet për asfaltimin e rrugës lokale në fshatin Debresh. I pranishëm në fillimin e punimeve ka qenë edhe një delegacion nga Komuna e Gostivarit, kryesuar nga kryetari Arben Taravari, i cili bëri të ditur se projekti kap vlerën prej rreth 2.7 milion denarë.

“Asfaltimi i kësaj rruge e cila arrinë gjatësinë prej 464 metre dhe gjerësi prej 6 metra, ishte nevojë e domosdoshme duke pasur parasysh dëmtimin e plotë të kësaj rruge dhe kërkes e banorëve. Le ta gëzojnë banorët e Debreshit, fshat ky te i cili kemi pasur plotë investime gjatë mandatit tonë, si në rrugë poashtu edhe për rrjetin e kanalizimit të ujrave të zeza”, deklaroi kryetari i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari.

Në fillimin e punimeve të kësaj rruge ishin të pranishëm edhe banorë të Debreshit, të cilët kanë shprehur falenderimet e tyre për këtë investim të rradhës nga ana e Komunës së Gostivarit në fshatin e tyre.

Mjetet për asfaltimin e kësaj rruge janë siguruar nga Buxheti i Komunës së Gostivarit.

Comments
Nga Vendi

Më shumë Nga Vendi

php0

Sezoni i ngrohjes rrit rreziqet për zjarre, Bajrami: Mos neglizhohet pastrimi i oxhaqeve

Televizioni Globi4 Dhjetor, 2020
130048324_424555295587560_3535623805611207538_o

Zvicra vendos në listë të kuqe Maqedoninë e Veriut

Televizioni Globi4 Dhjetor, 2020
jiui80

Gostivar, karotreci bart 8 automjete të keqparkuara

Televizioni Globi4 Dhjetor, 2020
129055722_2788742188004513_3146146668342881344_n

Gostivarit i shtohet edhe një magjistër i shkencave juridike

Televizioni Globi4 Dhjetor, 2020
auto_auto-facebook-illustration1508007776_1537515471-79438261537524001

Shantazhon të dashurën për para

Televizioni Globi3 Dhjetor, 2020
100-euro

I riu nga Gostivari dyshohet se mbushi karburant me para të falsifikuara

Televizioni Globi3 Dhjetor, 2020
jrji0

Dyshohet se kishte vjedhur në fshat, arrestohet 48 vjeçari nga Reçani

Televizioni Globi3 Dhjetor, 2020
HKUI;O0

Reagim ndaj akuzave të pabaza të BDI – Dega në Gostivar, në lidhje me qentë endacak dhe deponinë Rusino

Televizioni Globi2 Dhjetor, 2020
thumbnail_Press Konferencë - BDI, Gostivar 02.12.2020 (5)

Xhaferi: Situata me qentë endacak në Gostivar është alarmante

Televizioni Globi2 Dhjetor, 2020
Televizioni Globi Gostivar
Bulevard Goce Dellcev pn
Qendra Tregtare City Center II/7
+389 42 210 043
gtv-2013@hotmail.com

2015 Të gjitha të drejtat e rezervuara