Nga Vendi

Filloi dezinfektimi i ndërtesave kolektive, paralajmërohet edhe dezinfektimi i automjeteve që hyjnë në Gostivar

Filloi dezinfektimi i ndërtesave kolektive, paralajmërohet edhe dezinfektimi i automjeteve që hyjnë në Gostivar

Në Gostivar ka filluar dezinfektimi i ndërtesave kolektive. Kjo masë ka ardhur si preventivë nga virusi korona me propozim të kryetarit të Komunës së Gostivarit, Arben Taravari.

Dezinfektimin e kryen ndërmarja publike “Parkingjet publike dhe gjelbërimi”, drejtori i së cilës, Bekim Çelebiu, ka ndjekur nga afër procesin i cili sot zhvillohej në lagjen “Maleardi” në Gostivar.

Import Bruto0

Drejtori Çelebiu tha se dezinfektimi përfshinë të gjitha hyrjet e ndërtesave, korridoret me shkallët dhe dyert hyrëse të banesave.

Pas mbarimit me dezinfektimin e ndërtesave, në bashkëpunim me policinë, do bëhet edhe dezinfektimi i të githa automjeteve që hynë në qytetin e Gostivarit.

Ndryshe, këto masa të reja dolën si propozim nga mbledhja e tretë e Shtabit të emergjencës pranë Komunës së Gostivarit.

Comments
Nga Vendi

Më shumë Nga Vendi

komuna gv0

Zhbllokohet xhiro – llogaria e Komunës së Gostivarit

Televizioni Globi1 Prill, 2020
policia-3-750x430-1-750x430

Arrestohet një banor i Gostivarit dhe një i Tetovës, policia u gjenë heroinë

Televizioni Globi1 Prill, 2020
Ora-POlicore_Gostivar

Pollog, mbrëmë askush nuk e ka shkelur orën policore

Televizioni Globi1 Prill, 2020
JTYPU;0

Ora policore, Prokuroria e Gostivarit ka sjellur aktakuzë për nëntë persona

Televizioni Globi1 Prill, 2020
vfdjhjhd0

Taravari viziton pikat kontrolluese të Policisë

Televizioni Globi1 Prill, 2020
TSUU0

Borë në prill, zbardhet Gostivari

Televizioni Globi1 Prill, 2020
91929634_2590411601285949_5658318464121569280_n

Halil Kastrati dhuron 150 pako ushqimore për familjet nevojtare në Gostivar

Televizioni Globi31 Mars, 2020
p[[0

Për 24 orë 44 pacientë të prekur ng koronavirusi

Televizioni Globi31 Mars, 2020
sdgsae5yh0

Mësimi online ngec në Gostivar, Taravari thirrje Ademit: Krijo kushte për nxënësit

Televizioni Globi31 Mars, 2020
Televizioni Globi Gostivar
Bulevard Goce Dellcev pn
Qendra Tregtare City Center II/7
+389 42 210 043
gtv-2013@hotmail.com

2015 Të gjitha të drejtat e rezervuara