Argëtim

Elementet kimike që shkaktojnë kancer

Elementet kimike që shkaktojnë kancer

Proshuta, hamburgerët dhe salsiçet janë konstatuar të jenë shkaktare të kancerit po aq sa pirja e duhanit, sipas shkencëtarëve dhe ekspertëve të shëndetit.

Të dhënat zyrtare thonë se vetëm 50 gram në ditë e rrisin rrezikun për kancerin në zorrë.

Daily Mail sjellë një listë të gjërave që sipas mjekëve dhe ekspertëve shëndetësorë janë shkaktare të kancerit, mirëpo që nuk merren përmes ushqimit, por përmes elementeve të ndryshme kimike.

  1. Pirja e duhanit
  2. Produktet e aluminit
  3. Ujo që përmban arsenik
  4. Kontraceptivët, pilulat kundër shtatzënisë
  5. Ekspozimi karshi rrezeve radioaktive
Comments
Argëtim

Më shumë Argëtim

Vladimir-Putin-n---fund-t---Detit-t---Zi-480x267

Nga Hitleri deri te Putini, si e fituan pasurinë liderët më të pasur botëror?!

Televizioni Globi31 Tetor, 2015
1446233364bi000000000

“Ti ngjan me… mua”

Televizioni Globi31 Tetor, 2015
1446204227stromae

Arrestohet Stromae, e ngatërruan me refugjat etiopian

Televizioni Globi30 Tetor, 2015
1446008442michaelll

Ja 10 artistët e ndarë nga jeta që fitojnë më shumë para

Televizioni Globi28 Tetor, 2015
12179983_10204994135194029_1962561740_n

Grupi i valleve i SH.K.A. “Jahi Hasani” kthehet nga Festivali i Lushnjës

Televizioni Globi27 Tetor, 2015
1445936734spectre

Të gjithë në premierën e “Spectre”

Televizioni Globi27 Tetor, 2015
1445684151ora

A do të ndryshojë ora në smartphone-in tuaj?

Televizioni Globi24 Tetor, 2015
iStock_000014590002Large-steaks

A është mishi i kuq i dëmshëm për shëndetin dhe sa duhet të hani

Televizioni Globi24 Tetor, 2015
konfekcii-480x322

Oraret e punës nëpër vende të botës, ku më së shumti punohet?

Televizioni Globi23 Tetor, 2015
Televizioni Globi Gostivar
Bulevard Goce Dellcev pn
Qendra Tregtare City Center II/7
+389 42 210 043
nfo@globi.mk

2015 Të gjitha të drejtat e rezervuara