Nga Bota

Egjipt, rrëzohet avioni rus me mbi 200 pasagjerë

Egjipt, rrëzohet avioni rus me mbi 200 pasagjerë

Një avion rus me të paktën 200 pasagjerë në bord është rrëzuar në pjesën qendrore të Gadishullit Sinai në Egjipt.

Lajmi është konfirmuar nga zyra e e shtypit e kryeministrit egjiptian.

Avioni, një Airbus A-321 sapo ishte nisur nga një resort turistik në Sharm el-Sheik, në Detin e Kuq dhe kishte si destinacion qytetin e Shën Petersburgut në Rusi.

Fillimisht pati informacione pështjelluese në lidhje me fatin e avionit. Disa media raportuan se avioni ka dërguar sinjale nga hapësira ajrore turke, ndërsa të tjera shkruanin se avioni është rrëzuar në afërsi të Qipros.

Pjesa më e madhe e pasagjerëve janë shtetas rusë, turistë që po ktheheshin në vendlindje.

Avioni ishte pronë e kompanisë ajrore Kogalymavia. Besohet se në momentin e rrëzimit në bord kanë qenë 217 pasagjerë dhe 7 pjesëtarë stafi.

Shkaqet e rrëzimit të avionit janë ende të paditura, po ashtu edhe fati i pasagjerëve.

Comments
Nga Bota

Më shumë Nga Bota

2197

“The Guardian” denoncon “Shkupi–2014”: U bë për të sfiduar kulturën e huaj

Televizioni Globi31 Tetor, 2015
1446286526lavrov

Lindja e Mesme, Lavrov paralajmëron rrezikun e përballjes mes fuqive të mëdha

Televizioni Globi31 Tetor, 2015
AK Party supporters during a campaign rally in Istanbul on March 23, 2014. The AKP, Prime Minister Erdogan's Justice and Development Party organized the rally ahead of next week's municipal elections. PHOTO BY JODI HILTON

Nesër mbahen zgjedhjet parlamentare në Turqi

Televizioni Globi31 Tetor, 2015
1446228014egjeu

Mbi 30 fëmijë të vdekur në Egje në dy ditët orët e fundit

Televizioni Globi31 Tetor, 2015
1446241574harta

Kërcënimi rus, Suedia dhe Finlanda bashkojnë forcat ushtarake

Televizioni Globi31 Tetor, 2015
1446256295shperthimi0

Rumani, 27 të vdekur nga një shpërthim në një klub nate në Bukuresht

Televizioni Globi31 Tetor, 2015
Shembet-nj---nd--rtes---n---Kin---480x320

Shembet një ndërtesë në Kinë, 17 të vdekur dhe 23 të plagosur

Televizioni Globi31 Tetor, 2015
1446146093vuc-put

Rusi-Serbi, finalizohet marrëveshja ushtarake

Televizioni Globi30 Tetor, 2015
4438048-Wooden-ballot-box-with-a-vote-letter-and-Turkey-Map-and-Flag--Stock-Vector

Turqi, ankth para zgjedhjeve

Televizioni Globi29 Tetor, 2015
Televizioni Globi Gostivar
Bulevard Goce Dellcev pn
Qendra Tregtare City Center II/7
+389 42 210 043
nfo@globi.mk

2015 Të gjitha të drejtat e rezervuara