Nga Vendi

Covid 19, situatë stabile në Gostivar

Covid 19, situatë stabile në Gostivar

Gjashë persona nga Gostivarit janë në pritje të rezultateve pas testimit mbi Covid 19. Nga 17 rastet e identifikuara deri më tani, vetëm tre mbeten aktiv, dy persona kanë ndërruar jetë, kurse 12 janë shëruar. Deri ditën e sotme në territorin më të gjerë të Gostivarit janë realizuar 225 teste. Këto të dhëna i bëri të ditura kryetari i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari pas mbledhjes së shtabit të emergjencave.

Ndryshe, gjatë 24-orëve të kaluara, sipas statistikave të Sektorit për punë të brendshme Tetovë, dy persona nuk e kanë respektuar kufizimin e lëvizjes, me ç’rast të njëjtit janë privuar nga liria dhe ndaj tyre do të përgaditen parashtresa adekuate. Gjatë 24 orëve të fundit në Gostivar 6 persona kanë nënshkruar deklaratë për vet-izolim. Në këtë periudhe janë kontrolluar 9 persona në Gostivar me vendim, si dhe 28 persona me dekleratë të nënshkruar për vet-izolim.

Comments
Nga Vendi

Më shumë Nga Vendi

kljglhilu0

Covid 19, vetëm një i infektuar brenda 24 orëve në rajonin e Gostivarit

Televizioni Globi13 Korrik, 2020
foto votimi0

Dita e parë e votimit, në Gostivar votuan 24 persona me COVID-19 ose që janë në izolim

Televizioni Globi13 Korrik, 2020
foto policia0

Nuk mbanin maska, fletpagesa për kundërvajtje ndaj 86 personave

Televizioni Globi10 Korrik, 2020
foto 12230

Shtetasit e Maqedonisë të padëshiruar në Europë, nga Hungaria kthehen 33 atobusë

Televizioni Globi10 Korrik, 2020
dafina0

Zgjedhjet 2020, VMRO-DPMNE premton mbajtjen e rinisë në vendlindje

Televizioni Globi25 Qershor, 2020
fudduy0

Filloi fushata zgjedhore, Gostivari ka mbi 500 votues më shumë se sa në zgjedhjet presidenciale

Televizioni Globi24 Qershor, 2020
rgt0

Kompania “Univerzal”, pajis me “tunel” të ri higjienik Komunën e Gostivarit

Televizioni Globi24 Qershor, 2020
thumbnail_DSC_0408-aerate

Menduh Thaçi fillon kampanjën për zgjedhjet parlamentare 2020 me vizitë te varri i kryetarit të ndjerë z. Arbën Xhaferi

Televizioni Globi24 Qershor, 2020
UntitledDesign_744089844-5

Apel ndaj pjesëmarrësve në garën zgjedhore: gazetarët duhet të punojnë në kushte të sigurta

Televizioni Globi24 Qershor, 2020
Televizioni Globi Gostivar
Bulevard Goce Dellcev pn
Qendra Tregtare City Center II/7
+389 42 210 043
gtv-2013@hotmail.com

2015 Të gjitha të drejtat e rezervuara