Nga Vendi

CoVid 19 nuk e mbyll tregun e madh në Gostivar

CoVid 19 nuk e mbyll tregun e madh në Gostivar

Masat parandaluese kundër Virusit Korona nuk kanë bërë që qyteti i Gostivarit të jetë më i qetë. Lëvizja është e zakonshme dhe për këtë dëshmi është tregu i madh i qytetit. Disa shitës thonë se ka rënë fuqia blerëse si pasojë e CoVid 19, disa të tjerë thonë se gjithçka zhvillohet normalishit.

Edhe te çmimet shitësit janë të ndarë, disa thonë se ka rritje, disa jo. Për ata që janë rritur çmimet, kjo ka ardhur si pasojë e mbylljes së kufinjve dhe shtrenjtime ka te produktet që nuk janë vendore.

Ndërsa qytetarët jo të gjithë kanë frikë nga situata e fundit me virusin e ri. Sa u takon çmimeve thonë se janë ato që kanë qenë gjithmonë.

Një qytetarë tjetër thotë se para dhjetë ditësh ka ardhur nga Zvicra. Në kufi ka kaluar pa asnjë problem. Është i mendimit se duhet të mbrohemi, por nuk sheh ndonjë rrezik të lartë nga virusi korona.

Nga Inspektoriati Shtetërorë i Tregut sqarojnë se tregjet e hapura nuk janë përfshi në masat preventive qeveritare dhe mund të punojnë. Qytetarët dhe shitësit duhet vetë ti respektojnë masat e përgjithshme, ato higjienike dhe të distancës.

Comments
Nga Vendi

Më shumë Nga Vendi

komuna gv0

Zhbllokohet xhiro – llogaria e Komunës së Gostivarit

Televizioni Globi1 Prill, 2020
policia-3-750x430-1-750x430

Arrestohet një banor i Gostivarit dhe një i Tetovës, policia u gjenë heroinë

Televizioni Globi1 Prill, 2020
Ora-POlicore_Gostivar

Pollog, mbrëmë askush nuk e ka shkelur orën policore

Televizioni Globi1 Prill, 2020
JTYPU;0

Ora policore, Prokuroria e Gostivarit ka sjellur aktakuzë për nëntë persona

Televizioni Globi1 Prill, 2020
vfdjhjhd0

Taravari viziton pikat kontrolluese të Policisë

Televizioni Globi1 Prill, 2020
TSUU0

Borë në prill, zbardhet Gostivari

Televizioni Globi1 Prill, 2020
91929634_2590411601285949_5658318464121569280_n

Halil Kastrati dhuron 150 pako ushqimore për familjet nevojtare në Gostivar

Televizioni Globi31 Mars, 2020
p[[0

Për 24 orë 44 pacientë të prekur ng koronavirusi

Televizioni Globi31 Mars, 2020
sdgsae5yh0

Mësimi online ngec në Gostivar, Taravari thirrje Ademit: Krijo kushte për nxënësit

Televizioni Globi31 Mars, 2020
Televizioni Globi Gostivar
Bulevard Goce Dellcev pn
Qendra Tregtare City Center II/7
+389 42 210 043
gtv-2013@hotmail.com

2015 Të gjitha të drejtat e rezervuara